مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين -اِلأَحَّد ١٧ رجب ١٤٤٠ - Sunday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  137   بازدید    تاریخ درج مطلب  28/11/1396    
 
 
مدیر کل کتابخانه‌های اردبیل:ترویج فرهنگ کتابخوانی درجامعه وظیفه همگانی است

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد عادت مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص قشر جوان لازم و حایز اهمیت است.

رباب عزیزخانی اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد عادت مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص قشر جوان لازم  و حایز اهمیت می‌باشد و باید همه اقشار مردم به خصوص خانواده‌ها و مدارس به عنوان اولین نهادهای اجتماعی در ترویج این عادت و فرهنگ فاخر تلاش کنند و حس خوب کتابخوانی را در کودکان، نوجوانان و جوانان ایجاد و تقویت کنند.

وی با بیان اینکه توسعه همه جانبه کشور در گرو افزایش سطح آگاهی و اندیشه و دانش می‌باشد، تصریح کرد: نقش کتاب و کتاب‌خوانی در بهبود روابط اجتماعی مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی  بی‌نظیر می‌باشد که حساسیت عموم مردم و مسؤولان را در حوزه کتابخوانی می‌طلبد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل ادامه داد: در عصر کنونی نباید استفاده از فضای مجازی  و شبکه‌های اجتماعی  آثار مطلوب کتابخوانی را در جامعه به حداقل برساند بلکه باید از بسترهای موجود در فضای مجازی، در نهادینه کردن مساله کتابخوانی در خانواده‌ها استفاده کرد تا شاهد جامعه‌ای کتابخوان و خلاق باشیم.

عزیزخوانی با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی استان در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه استفاده می‌شود، از افزایش چشم‌گیر برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله نشست کتابخوان برای اقشار مختلف مردم با هدف به اشتراک گذاشتن کتاب، مراسم جمع خوانی کتاب،  نقد کتاب، مسابقات مختلف کتابخوانی در مناسبت‌ها و جشنواره‌های کتابخوانی خبر داد.

وی با تاکید بر نقش مهم  مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در استان‌، افزود: امیدواریم  مشارکت در ساخت کتابخانه‌های عمومی از برنامه‌های اولویت‌دار خیرین باشد و این مشارکت در کنار اعتبارات دولتی در افزایش آگاهی جامعه و ایجاد محیطی شاداب به خصوص در نواحی روستایی پرجمعیت که فاقد کتابخانه هستند بسیار موثر است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۷۶ باب کتابخانه نهادی و ۱۴ باب کتابخانه مشارکتی در استان اردبیل  در حال فعالیت و ارایه خدمات است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113653 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse