مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند -اِسَّبِت ١٧ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Saturday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  271   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/11/1396    
 
 
کاشت نگین در چشم

عمل کاشت نگین چشمی مثل عمل لیزیک انجام می شه؛ به این صورت که چشم بیمار با یک قطره چشمی بی حس کننده، بی حس می شه و در زیر میکروسکوپ قرار می گیره تا پزشک بتونه مردمک چشم رو با این دستگاه کوچیک و بزرگ کنه تا بتونه کار رو با دقت انجام بده.

در این عمل پرده ملتحمه رو شکاف باریکی می دن که این پرده به سلبیه چسبیده و نگین روی پرده سلبیه گذاشته می شه! این نگین طوری در چشم قرار داده می شه که مانع دید نشه. در آخر هم این شکاف رو بخیه می زنن تا جوش بخوره.

چند روز بعد از عمل

در روزهای اول بعد از عمل چشم ملتهب و قرمز می شه و به مرور زمان و بعد از 2 تا 3 هفته قرمزی برطرف می شه! کاشت نگین در چشم در آمریکا هم انجام نمی شود!

این کار مورد تأیید نیست و هیچ کجای دنیا چنین عملی به لحاظ علمی مورد تأیید نیست. برای انجام هر عمل جراحی باید استانداردهایی از سوی سازمان های رسمی همچون FDA امریکا و اروپا مورد تأیید قرار گرفته باشد، اما جراحی هایی همچون تغییر رنگ چشم یا کاشت نگین در چشم هیچکدام تأییدیه های FDA را ندارند و روش های خوبی نیستند.

نگین چشم به هر حال جسمی خارجی محسوب می شود و می تواند به سلامتی چشم آسیب برساند و حتی موجب عفونت شده و منجر به تخلیه چشم و نابینایی شود.

در این مورد نیز مقالات زیادی درباره عوارض این عمل به نگارش در آمده است. در امریکا چنین عمل هایی انجام نمی شود و افرادی که متقاضی تغییر رنگ چشم یا کاشت نگین در چشمشان باشند باید برای انجام این عمل ها به کلمبیا و دیگر کشورهای امریکای جنوبی بروند، اما این افراد وقتی باز می گردند با عوارض متعددی مواجه می شوند که مهم ترین آنها چسبندگی چشم و بیماری آب سیاه است. وی تأکید می کند: هیچکدام از این عمل ها کاربرد درمانی ندارد و تنها جنبه زیبایی دارند.

دو نوع نگین چشم داریم یکی که در سفیدی چشم می کارند و خطری ندارد و یک نوع نگین که در داخل خود چشم می کارند که کار بسیار خطرناکی است و می تواند دردسرساز شود. عمل کاشت نگین در چشم، عمل سختی نیست و در ایران هم انجام می شود، اما هر پزشکی این کار را انجام نمی دهند.

عوارض عمل کاشت نگین در چشم:

با اینکه پس از عمل چشم قرمز می شه و ممکنه که پس از مدتی هم خوب شه، اگه این التهاب فقط مربوط به التهاب پرده ملتحمه باشه با دارو و قطره درمان می شه اما اگه التهاب ناشی از التهاب پرده سلبیه باشه باید خیلی سریع نگین از چشم خارج شه چون این التهاب باعث می شه که به بافت های اطراف صدمه بزنه و حتی منجر به از دست دادن چشم بشه ولی چون این نگین توسط یک غشای شفاف و باریک (ملتحمه) پوشونده می شه، از لحاظ آلودگی و میکروب در امانه.

باید گفته شود که این نگین هیچ خللی در دید ایجاد نمی کند و هیچ وقت احساس نمی کنید که یک جسم خارجی در چشم وجود داره!

منبع: سایت آفتاب

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113602 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse