مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند -اِلخَميس ١٥ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Thursday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  144   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/11/1396    
 
 
خروش مردم اردبیل در چهلمین طلوع فجر انقلاب

مردم اردبیل همزمان با مردم سراسر کشور و در چهلمین طلوع فجر انقلاب اسلامی در پاسداشت از نظام اسلامی به خیابان‌ها آمدند تا وحدت مثال‌زدنی خود را به رخ جهانیان بکشند.

 مردم اردبیل همزمان با مردم سراسر کشور و در چهلمین طلوع فجر انقلاب و در پاسداشت از نظام اسلامی به خیابان‌ها آمدند تا وحدت مثال‌زدنی خود را به رخ جهانیان بکشند و به دشمنان کشور ثابت کنند که در سخت‌ترین شرایط پشت اسلام و میهن خود ایستاده‌اند و ذره‌ای از منافع نظام اسلامی عقب‌نشینی نمی‌کنند.

این راهپیمایی با تمامی‌ راهپیمایی‌های ۴۰ سال گذشته فرق داشت ساعات اعلام شده برای تجمع در شهر اردبیل و شهرهای بزرگ استان ۱۰ صبح بود اما مردم از اولین ساعات صبح در خیابان اصلی شهر حاضر بودند شور و اشتیاق وصف ناپذیری در میان جوانان و نوجوانان مشاهده می‌شد گویی آمده‌اند تا عید تکلیف سیاسی خود را با عید بلوغ انقلاب اسلامی یکجا جشن بگیرند.

برخی منتظر بلندگوها و لیدرها هم نشدند و خود با شعارهای الله و اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شروع به حرکت به سمت مصلای اردبیل کردند با جوانی که در وسط یک جمع مردمی در حال شعار دادن بود گفتگویی کردم او می‌گفت: شاید هزاران حرف در دل داشته باشم ولی وقتی پای دفاع از حیثیت دین و وطنم در میان باشد، از هیچ کاری دریغ نمی‌کنم.

حرف‌های جالبی می‌زد انگار فرزند تمام ایران بود، او ادامه داد: هیچ پدر و پسری را نمی‌توانی پیدا کنی که حرفی یا دلخوری در بینشان نباشد ولی در نهایت آنها پدر و پسر هستند، نه پدر در روزهای بد پشت پسرش را خالی می‌کند و نه پسر

فرقی که در مورد راهپیمایی امسال با راهپیمایی‌های ۴۰ سال گذشته در بالا عنوان شد در این قسمت داستان نمود عینی بیشتری پیدا کرد آن جوان حرفی به من زد که تا ابد فراموش نخواهم کرد او گفت: رابطه ما با وطنمان رابطه پدر و پسری است، اکنون که کشورمان به حضور ما برای داشتن وحدت بیشتر نیاز دارد خالی کردن پشت وطن، خالی کردن پشت پدر است که دور از مردانگی و مسلمانی است و تا ابد پشیمانی به دنبال خواهد داشت.

این حرف‌ها خوره به جان هر ایرانی می‌اندازد به قدری که در خانه نشستن و بی‌خیالی سیاسی را ننگی بزرگ برای خود بداند برای همین امروز حضور مردم در خیابان‌ها رنگ دیگری داشت رنگی که در هیچ رنگین‌کمان هفت رنگی وجود ندارد و تاکنون هیچ‌کس به چشم خود ندیده و عطر آن را حس نکرده است.

می‌شد تک تک این حرفها  را در چهره تک‌تک جوانان این شهر حس کرد عمق نگاه مردم شهر اردبیل و هموطنان‌مان در جای جای میهن اسلامی به حفظ وحدت و داشتن بصیرت لازم در تمیز سره از ناسره به قدری ستودنی است که باید هزاران شاهنامه در وصف حماسه‌های این مردم نوشت حماسه‌ای که در اوج گله‌مندی، اوج اقتدار و وحدت را به نمایش می‌گذارد.

مردم به معنای واقعی کلمه حماسه آفریدند

آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در حاشیه راهپیمایی امروز تصریح کرد: مردم امروز با حضور میلیونی در صحنه اصلی انقلاب که ۲۲ بهمن است به معنای واقعی کلمه حماسه آفریدند و این حماسه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار خواهد بود.

وی ادامه داد: دشمنان ما هیچ‌گاه دست از دشمنی با ملت بزرگ ایران برنداشتند و هر زمان به فکر توطئه‌ای جدید بر علیه ملت بودند و امروز مردم با حضور خود در خیابانها نشان دادند که آگاه‌تر از آن هستند که اجازه دهند تا بیگانگان برای آنها تصمیم بگیرند.

کشور در پیچ تاریخی قرار دارد

جلیل بابازاده، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در حاشیه راهپیمایی امروز اظهار کرد: این راهپیمایی شکوهمندترین جشن حضور مردم در دفاع از نظام اسلامی بود و مردم ما همیشه ثابت کرده‌اند که پشت شهدا و امام شهدا بوده‌اند و گوش به فرمان رهبر بزرگ انقلاب برای دفاع از ایران اسلامی هستند.

وی بیان کرد: کشور در پیچ بزرگ تاریخی قرار دارد که عبور از این پیچ خطرناک با داشتن مردمی بصیر و فهیم برای ما آسان خواهد بود و ما اکنون این بصیرت و یکپارچگی را در چهره تک‌ تک شرکت کنندگان در راهپیماییمی‌بینیم.

مردم ما فریب رنگ و لعاب شیطانی دشمن را نمی‌خورند

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل با اشاره به اینکه حضور در صحنه‌های انقلاب وظیفه دینی و اجتماعی ما است بیان کرد: مردم استان اردبیل امروز با حضور در خیابانها و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا به جهانیان نشان دادند که فریب رنگ و لعاب شیطانی آنها را نمی‌خورند و خود با دستان خود میهن اسلامی را آباد خواهند کرد.

وی افزود: ما برای این انقلاب و نظام هزینه‌های زیادی داده‌ایم و ما مسؤولان و خدمتگذاران انقلاب باید با تمام توان سعی کنیم تا با خدمت ‌رسانی بهتر به مردم زمینه آرامش و رفاه را در جامعه فراهم کنیم تا اجازه سوء استفاده در هیچ زمینه‌ای برای دشمنان مردم و نظام اسلامی مهیا نشود.

 مردم اردبیل امروز به جهانیان نشان دادند که هیچ قدرتی نمی‌تواند میان نظام اسلامی و آنها فاصله بیاندازد و توطئه‌های دشمن هرچند عمیق‌تر و پررنگ و لعاب‌تر هم باشد با بصیرت و وحدت مردم ناکام خواهد ماند.

 

*********************

 

گزارش از مسعود لاهوت

 

********************

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113588 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse