مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  560   بازدید    تاریخ درج مطلب  17/11/1396    
 
 
مدیر جهاد کشاورزی نمین:کارگاه پیشگیری از آنفلولانزای پرندگان در نمین برگزار شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین گفت: کارگاه پیشگیری از آنفلولانزای فوق حاد پرندگان در نمین برگزار شد
محمد حسنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان، ۲ کارگاه آموزشی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین با مشارکت اداره دامپزشکی شهرستان برگزار شد.
وی افزود: این کارگاه‌ها با مشارکت مرغداران در بحث کارشناسی جلسه، زمینه تبادل مفید اطلاعات و ایجاد بستری مناسب با هدف رعایت اصول فنی در کار‌ها فراهم شد، و اطلاعات لازم در زمینه تاریخچه بیماری، نحوه انتشار آن و وضعیت شیوع آن در سال‌جاری به مدعوین ارائه شد، همچنین توصیه‌های لازم در خصوص روش مبارزه، پیشگیری از انتقال و شیوع آن نیز از مطالبی بود که در این کارگاه‌ها ارائه و به رعایت آن تاکید شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین تصریح کرد: آنفلوانزای فوق حاد طیور یک بیماری ویروسی پرندگان است، ویروسهای آنفلوانزا دارای 3 تیپ C,B,A می باشند و در طیور فقط تیپ A می‌تواند ایجاد بیماری نماید. این تیپ علاوه بر طیور، سایر حیوانات از جمله خوک، اسب و همچنین انسان را درگیر می‌نماید.
حسنی بیان کرد: پرندگان وحشی و آبزی می‌توانند بدون اینکه خود مبتلا به بیماری شوند، ویروسهای آنفلوانزای طیور را با خود جابجا کنند.
وی در خصوص راههای پیشگیری از این بیماری افزود: جلوگیری از ورود پرندگان وحشی به محل نگهداری مرغ از طریق نصب توری و ترمیم خرابیهای آن، رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی در مرغداری‌های صنعتی، ضد عفونی کامل محل پرورش مرغ و تجهیزات آن قبل از جوجه ریزی، ممانعت از ورود حیوانات دیگر به عنوان ناقلین مکانیکی به محل پرورش مرغ و اعلام هر نوع کاهش شدید مصرف دانه، کاهش شدید تولید یا افزایش تلفات به نزدیکترین پست دامپزشکی از راههای پیشگیری از این بیماری است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین اضافه کرد: توصیه می‌کنیم که بهره‌برداران عزیز از شکار و نگهداری پرندگان مهاجر و بومی آبزی خوداری کرده، اهالی روستاها از رها نمودن مرغهای بومی و دیگر ماکیان بصورت چرای آزاد خودداری و آنها را در مکانهای سر پوشیده نگهداری نمایند چون امکان انتقال بیماری به طیور بومی از طریق تماس با پرندگان وحشی وجود دارد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113471 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse