مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي -اِسَّبِت ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٠ - Saturday january 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  172   بازدید    تاریخ درج مطلب  17/11/1396    
 
 
کمبود انبار نگهداری محصولات کشاورزی در بیله‌سوار

فرماندار بیله‌سوار گفت: در زمینه انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی در شهرستان بیله‌سوار با کمبود مواجه هستیم.
آرام حلیم در مراسم افتتاح انبار ۲ هزارو ۵۰۰ تنی در روستای بابک بخش مرکزی بیله‌سوار اظهار کرد: در زمینه انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی در شهرستان بیله‌سوار با کمبود مواجه هستیم و باید اقدامات لازم برای احداث سیلوهای جدید با ظرفیت بالا برای نگهداری از محصولات کشاورزی در این شهرستان انجام شود.
وی با اشاره به اینکه با وجود تولید خوب گندم در شهرستان بیله‌سوار انبارهای نگهداری به اندازه مورد نیاز نیست، گفت: افتتاح انبار ۲ هزار و ۵۰۰ تنی در این منطقه و محوطه‌سازی انبارهای تعاون روستایی شهرستان بیله‌سوار با اعتبار ۳۱۰ میلیون تومان اقدام خوبی برای رفع کاستی‌ها در این حوزه بود.
فرماندار بیله‌سوار تاکید کرد: با توجه به اینکه اقتصاد شهرستان بیله‌سوار بر مبنای تولیدات کشاورزی و دامی و تجارت است باید به این ظرفیت نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و زیرساخت‌های کشاورزی در این شهرستان را تقویت کنیم.


حلیم عنوان کرد: در شهرستان بیله‌سوار ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی به زاعت دیم و آبی اختصاص یافته است و حدود ۱۵ هزار بهره‌بردار سالانه ۴۰۰ هزار تن محصولات زراعی و باغی و حدود ۱۰۰ هزار تن فرآورده‌های دامی را به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان تولید می‌کنند.
وی افزود: در سال زراعی جاری ۶۷ هکتار از اراضی شهرستان به کشت گندم در مناطق دیم و ۱۰ هزار و ۳۰۰ هکتار نیز به کشت گندم در اراضی آبی اختصاص یافته است، ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت محصول کلزا، ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت عدس و ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار جو دیم اختصاص یافته است.
فرماندار بیله‌سوار گفت: در سال‌جاری از بین ۵ کشاورز نمونه استان در سطح کشوری ۳ کشاورز از شهرستان بیله‌سوار حضور و مفتخر به دریافت لوح سپاس از وزیر کشور شدند و این افتخار در تاریخ شهرستان بیله‌سوار بی‌سابقه بوده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113470 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse