مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  578   بازدید    تاریخ درج مطلب  28/10/1396    
 
 
بانوی همیشه مادرشوهر

وقتی قرار است از مجموعه‌ای صحبت شود که 30 سال پیش ساخته شده و روی آنتن رفته است، واژه‌ها رنگی غمناک به خود می‌گیرند. با یادآوری هر خاطره، دریغ و حسرت برای روزگاری که رفته و زمانه‌ای که طی شده است، می‌خوریم و حسرتی دوچندان نسبت به جای خالی بازیگرانی که از قاب صحنه زندگی پر کشیده‌اند، وجودمان را پر می‌کند.
«آئینه» هم از آن دست مجموعه‌هایی است که حالا شماری از بازیگرانش از میانمان رفته‌اند و تصویر پریده و خاک‌گرفته‌ای از آنها به جا مانده است. آئینه بیش از هر چیز برایمان یادآور مهین شهابی است. بانوی بازیگری که بانام اصلی مهین نیک‌طبع، سال 1315 در تهران به دنیا آمد. از همان روزگار نوجوانی شیفته نمایش و بازیگری شد و در تئاترها و فیلم‌های سینمایی مختلفی ایفای نقش کرد. با این حال آنچه بیش از هر چیز از شهابی در خاطر مخاطبان مانده، بازی او در مجموعه‌های تلویزیونی چون همین آئینه، مثل‌آباد و بازم مدرسه‌ام دیر شد، است. شاید بتوان این‌طور گفت وجه تمایز اصلی بازی شهابی در مقایسه با دیگر بازیگران زن آن سال‌ها، جنس متفاوت نقش‌هایی بود که او ترسیم می‌کرد. در روزگار وفور مادرهای مهربان سینمایی و تلویزیونی، شهابی شمایل زنانی سختگیر را داشت که اگر عطوفتی هم داشته باشند، در انتهای قلبشان پنهان است و آنچه در ظاهر از آنها دیده می‌شود، فقط سیمایی سخت و سنگی و زبانی نه‌چندان مهربان است. شهابی در اپیزودهای مختلف مجموعه آئینه چنین تصویری داشت و مادری بود که گرچه برای فرزندانش دلسوزی می‌کرد، اما دلسوزی‌هایش عموما ره به بیراهه می‌بردند و سبب‌ساز شر می‌شدند.
این بانوی سرسخت، بازیگری‌اش را در سال‌های بعد هم ادامه داد و آخرین نقشش قرار بود در مجموعه «وضعیت سفید» باشد؛ اما دست تقدیر هنر نمایی‌اش را نصفه و نیمه گذاشت و آخرین تصویر او در قاب تلویزیون، از اجبار به بازیگر دیگری سپرده شد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113068 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse