مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند -اِسَّبِت ١٧ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Saturday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  160   بازدید    تاریخ درج مطلب  25/10/1396    
 
 
مدیر ترویج کشاورزی سازمان جهاد اردبیل:نخستین فاز آموزش جامعه محلی پروژه توسعه صندوق‌های اعتبارات خرد محلی اجرا می‌شود

مدیر ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاروزی استان اردبیل گفت: با اجرای پروژه توسعه صندوق‌های اعتبارات خرد در استان، در سال‌جاری 45 صندوق زنان روستایی در روستاهای مختلف راه‌اندازی و تأسیس شده است.

 علی‌رضا خواجوی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اجرای پروژه توسعه صندوق‌های اعتبارات خرد در استان،  در سال‌جاری 45 صندوق زنان روستایی در روستاهای مختلف راه‌اندازی و تأسیس شده است که زمینه‌ساز توسعه کسب و کارهای روستایی و ایجاد اشتغال  برای زنان روستایی خواهد بود.

وی توجه به ابعاد آموزشی صندوق‌های خرد محلی در راستای توانمندسازی زنان روستایی را بسیار ضروری دانست و افزود: پایداری و موفقیت این پروژه منوط به اجرای صحیح و  اصولی آموزش‌های هدفمند و تقاضا محور مسؤولان و اعضای این صندوق‌ها است و در حال حاضر نیز آموزش ارکان صندوق‌های جدیدالتأسیس در دو حوزه تسهیل‌گری و اعتبارات خرد  در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

دکتر محمدباقر کمالی، مدرس ملی پروژه نیز در این دوره آموزشی با تأکید بر نقش مردم و جوامع محلی در ایجاد تحول و تغییر در راستای توسعه و بهبود کیفیت زندگی و معیشت مردم، تشریح  کرد: تسهیل‌گری در ایجاد روحیه خودباوری و ایجاد تغییر و حرکت در مسیر توسعه روستایی نقشی اساسی دارد  و تسهیل‌گران می‌توانند با توجه به الگوهای عینی از تجارب موفق ملی و سایر کشورها، برای شناخت داشته‌ها، ظرفیت‌ها و بهره‌برداری از زنان روستایی به تقویت روحیه مشارکت و همدلی با آنان به منظور بهبود شرایط  زندگی بپردازند.

در پایان کارگاه، تسهیل‌گران طرح‌های عملی و برنامه کاری خود را بر اساس آموخته‌های این کارگاه آموزشی برای پیاده‌سازی در مناطق روستایی ارائه کردند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112646 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse