مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند -اِسَّبِت ١٧ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Saturday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  246   بازدید    تاریخ درج مطلب  9/10/1396    
 
 
امام جمعه اردبیل :حماسه ۹ دی یک رفراندوم ملی بود/ آبیاری سنتی کشاورزی باید منع قانونی پیدا کند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: حماسه ۹ دی و حضور 4 میلیون نفر بدون تبلیغات و کاملا خودجوش، همچون یک رفراندوم ملی غائله را تمام کرد.
آیت‌الله سید حسن عاملی در نماز ظهر جمعه امروز اردبیل که در مصلای امام (ره) برگزار شد اظهار کرد: دیروز اسرائیل و آمریکا طرح محرمانه مشترک بر علیه ایران تدوین کردند که تأمین مالی آن بر عهده آمریکا بوده و دقیقا ناظر بر جنگ روانی و ایجاد نارضایتی در داخل ایران است.
وی افزود: روزانه میلیون‌ها فیلم، کلیپ و نوشته که مصداق بارز تزویر و تسویل است، طی هزاران کانال، سایت و وب سایت به فضای ایران وارد می‌شود به حدی که اگر کسی فضای مجازی را بیت الکذب بنامد خلاف واقع نگفته و این جنگ روانی ظالمانه بر علیه کشورمان دقیقا مثل محاصره اقتصادی بر علیه ایران در طول تاریخ نظیر ندارد چرا که در این جنگ نابرابر واقعیت را بر ملت ما مشتبه می کنند و تمام تلاش آنها این است که در تشخیص مسائل کلان، ملت ما را به خطا بیاندازند.
امام جمعه اردبیل ادامه داد: آنها در این مسیر بسیار ماهرانه عمل می کنند چنان‌که هفته گذشته دولت آمریکا وزارت خزانه‌داری خود را مأمور کرده ثروت رهبر ایران را منتشر کند که البته ما از این اقدام اگر صادقانه باشد استقبال می‌کنیم؛ زیرا رهبر ایران تنها رهبری در جهان است که در تنظیم زندگی خود از ملت و از استطاعت عمومی فاصله نگرفته و در منطقه قدیمی پایتخت به یک خانه محقر اکتفا کرده است؛ از این رو آمریکا اگر نیت خیر دارد بهتر است ثروت‌ها و کاخ‌های ژاندارم‌های خود در منطقه را که در اروپا، آمریکا و مناطق فاسد جهان برای خود ساخته‌اند منتشر کند.
وی در خصوص ضرورت بصیرت برای امت افزود: اینکه الجزیره می‌گوید عادی سازی روابط عرب با اسرائیل، ایران را به یک قهرمان جهان اسلام تبدیل می‌کند، به همین سادگی نیست؛ زیرا در اینجا استکبار جهانی تماشا نمی‌کند و از داخل عالم اسلام قهرمان بدلی می‌سازد تا در ظاهر با اسرائیل درگیر شود اما در باطن در تل‌آویو و در سفارت خودش با آنها جشن عید مخصوص صهیونیست‌ها را برپا می‌کند چنان‌که اسامه بن لادن به همین منظور ظاهر شد تا حضرت امام (ره) به عنوان الگو، رهبر و راهبر برای امت مطرح نشود.
نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به ضرورت بصیرت مسؤولان، ملت، امت، فعالان سیاسی، جناح‌ها و نخبگان در زمان معاصر بیان کرد: زخم دشمن بسیار عمیق است و حجم توطئه‌های آنان کمّا" و کیفا" فراتر از تصور ماست.
وی ادامه داد: اختلافات باورسوز سیاسی، قومی و مذهبی همه از بی‌بصیرتی بوده و سیاه‌نمایی یک جناح، ظلم به دستاوردهای بزرگ انقلاب و از بی ‌بصیرتی بوده و اینکه یک جناح برای غلبه بر جناح مقابل کل نظام را زیر سؤال می‌برد یا دیگری معوقات را اختلاس نام می‌گذارد، از بی‌‌بصیرتی است.
عاملی بیان کرد: یک مسؤول باید با بصیرت خود درک کند که جمع‌آوری پول مردم توسط یک بنیاد مالی با 33 درصد سود، ممکن است توطئه دشمن باشد چون نه تولید و نه تجارت این سود را ندارد و شکست، حتمی است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به مناسبت 9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: در حادثه سال 88 در اثر خطای بخشی از سیاسیون کشور، استکبار جهانی به طمع افتاد و به معرکه آمد و ملت ما وقتی متوجه شد که موضوع از یک رقابت سالم سیاسی فراتر رفته و بیگانه سکاندار قضیه شده و امید و طمع پیدا کرده، با حضور حماسی خود، دندان طمع دشمن را کشید؛ به این ترتیب حضور 4 میلیون نفر بدون تبلیغات قبلی و کاملا خودجوش، مثل یک رفراندوم ملی غائله را تمام کرد و استکبار جهانی از همان روز کینه این ملت را به دل داشته و انتقام می‌گیرد.
امام جمعه اردبیل افزود: درس بزرگ آن حادثه شوم این بود که ما باید جرأت پیگیری امور خود را از طریق مراجع قانونی داشته باشیم زیرا در هیچ کشوری مطالبه خارج از چارچوب قانون را تحسین نمی‌کنند و اگر نظام در برابر مطالبه غیرقانونی ساکت می‌ماند، نظام در تمام انتخابات گرفتار می‌شد.
وی اظهار داشت: حرکت در مسیر غیرقانونی مصالح کلان را ضایع، دشمن را جری و کشور را به چالش‌های امنیتی شدید دچار و فرصت ها را ویران می‌کند که رسیدن به مطالبات با خروج از قانون، دیکتاتوری است و با وجود آن نمی‌توان از دموکراسی صحبت کرد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین با اشاره به خشکسالی‌های متوالی در کشور و حجم زیاد مصرف آب مخصوصا در کشاورزی و پیش‌بینی بحران آب در آینده گفت: برای رعایت حقوق نسل‌های آینده به نظر می‌رسد آبیاری غرقابی و سنتی باید منع قانونی پیدا بکند.
وی اضافه کرد: با اینکه دولت محترم 85 درصد هزینه آبیاری قطره‌ای و بارانی را خود متقبل می‌شود و برای 15 درصد بقیه وام می‌دهد اما باز بخش عمده‌ای از کشاورزان عزیز به مصلحت خطیر خود توجه نمی‌کنند و از آبیاری غرقابی بهره می‌گیرند.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: امروز آبیاری غرقابی مصداق بارز اسراف و کفران نعمت و اضاعه حقوق دیگران است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سفر خود به منطقه خورش‌رستم جنوبی و روستای برندق گفت: جنوب استان از جهت آب غنی اما کمتر مهار شده است و با مذاکره‌ای که با مدیریت آب شد آمادگی خود را برای تخصیص آب در صورت ارائه طرح اعلام کردند.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: سد نساز در جنوب استان احداث شده و دولت 85 درصد سهم خود را پرداخت کرده اما کشاورزان قادر به پرداخت 15 درصد مابقی نیستند که من به اهالی آن منطقه بشارت می‌دهم که در صحبتی که با آقای استاندار شد، ایشان 15 درصد کشاورزان را نیز که رقمی بالغ بر 50 میلیون تومان است تقبل کردند.
عاملی گفت: با دعوت مدیریت ارشد استان و نمایندگان، وزیر نیرو این هفته در استان حاضر شده و به شمال استان مسافرت خواهد کرد تا از نزدیک به بررسی حقابه مغان از رود ارس بپردازد و حضور ایشان فرصت خوبی است تا حقابه دشت مغان کاملا تضمین و اهالی مطمئن و زمینه تبلیغات سوء در این باب به کلی بسته شود؛ ضمن اینکه لازم است با حضور وزیر محترم، آب لازم در جنوب استان مخصوصا برای سدهای معیشتی تخصیص داده شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112602 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse