مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند -اِسَّبِت ١٧ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Saturday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  128   بازدید    تاریخ درج مطلب  24/10/1396    
 
 
رئیس مرکز پژوهش اتاق بازرگانی اردبیل:تحلیل بازار تجاری روسیه انجام پذیرد/ لزوم بررسی سیاست مشترک کشورهای موفق در صادرات

رئیس مرکز پژوهش اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: برای رونق اقتصادی و افزایش میزان صادرات، تحلیل بازار روسیه به عنوان بازار جدید صادراتی انجام گردد.
محمد حسن‌زاده در تشریح آخرین وضعیت صادرات استان در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های مورد اجرا برای افزایش صادرات تولید کالاهای جدید با رویکرد صادراتی بوده و در این حوزه اتاق بازرگانی دو برنامه و رویکرد را در نظر گرفته است.
وی توضیح داد: برای افزایش میزان صادرات شناسایی کالاهای صادر شده از گمرک مرزی استان که گمرک مبداء آن‌ها سایر استان‌های کشور بوده و در ادامه بررسی توجه به تولید محصولات با مدنظر قرار دادن منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود انجام پذیرد.


رئیس مرکز پژوهش اتاق بازرگانی استان اردبیل تصریح کرد: برای موفقیت‌های بیشتر در میزان صادرات می‌بایست تحلیل بازار روسیه به عنوان بازار جدید صادراتی انجام شده و شناسایی کالاهای وارداتی این کشور از جمله سیاست‌های مدنظر قرار گیرد.
حسن‌زاده شناسایی مسیرهایی که منتج به افزایش میزان صادرات و رونق اقتصادی استان می‌شود را لازم شمرد و ادامه داد: چنانچه سیاست‌های کشور بر این محور بوده که بر اساس مزیت‌های نسبی اقدام شود، مزیت نسبی اردبیل با ایجاد منطقه آزاد تجاری بوده و باید از فرصت‌های تجاری موجود در این بخش استفاده کرد.
وی یادآور شد: سیاست مشترک کشورهای موفق با سرمایه‌گذاری و توجه به زیرساخت‌هایی نظیر مسیرهای ارتباطی، جاده‌ها و راه‌آهن تحقق پیدا کرده و با مشخص کردن صنایع کلیدی و حساس و اعطای اعتبارات و کاهش مالیات آنان زمینه رونق اقتصادی و افزایش بازدهی و سود بنگاه‌های اقتصادی فراهم می‌شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112470 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse