مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر -اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠ - Saturday December 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  114   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1396    
 
 
نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس:۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق تصویب شد/ وضعیت جذب اعتبار برای شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیلی قابل قبول نیست

نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: ۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال آینده تصویب شد.

 محمد فیضی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان اردبیل با اشاره به اینکه مبلغ اختصاص یافته در قانون بودجه امسال برای حل فقر مطلق ۴ هزار میلیارد بوده است، اظهار کرد: ۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال آینده تصویب شد.

وی افزود: این مساله قابل پذیرش نیست که در کشور همه مردم یارانه نقدی از دولت دریافت کنند و مجلس در این زمینه با دولت هم‌نظر است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مبلغ پیشنهادی هدف‌مندی یارانه‌ها در سال قبل ۴۸ هزار میلیارد تومان بوده است که این میزان در بودجه امسال به ۳۷ هزار میلیارد تقلیل یافته است و هیچ بندی در مورد تعداد افراد یارانه بگیر و تعداد افرادی که قرار است یارانه آنها قطع شود در قانون بودجه سال آینده ذکر نشده است.

فیضی با اشاره به اینکه عوارض آب، برق و گاز در بودجه سال آینده تغییری نخواهد داشت بیان‌کرد: طبق قانون بودجه سال آینده دولت موظف است ۳۲ درصد از درآمد نفتی خود را در صندوق توسعه ملی ذخیره کند.

وی تصریح کرد: همچنین در قانون بودجه سال آینده به دولت اجازه داده خواهد شد که ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را به اشخاص حقیقی و حقوقی از این طریق پرداخت کند.

نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه سهم استان اردبیل در جذب بودجه برای شرکت‌های دانش‌بنیان ۴۹ صدم درصد است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان این میزان جذب اعتبار به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مسؤولان استانی باید همت ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در قانون بودجه امسال ۱۷ هزار میلیارد از محل افزایش حامل‌های انرژی برای خود افزایش درآمد تعریف کرده بود که کمیسیون تلفیق با این موضوع مخالفت کرد و قرار شد هیچ افزایشی در قیمت‌های حامل‌های انرژی در سال آینده نداشته باشیم.

فیضی با تاکید بر اینکه جذب بودجه برای پروژه راه‌آهن اردبیل در سالهای گذشته وضعیت مناسبی نداشته است، تاکید کرد: راه‌آهن اردبیل پارس‌آباد در جدول شماره ۲۰ قانون بودجه سال آینده قرا گرفته است که این مساله باعث توجیه‌‌پذیری تامین اعتبارات ویژه برای راه‌آهن اردبیل به میانه خواهد شد.

وی با اشاره به ابلاغ اعتبار ۲۰ میلیارد تومان برای گسترش فاضلاب شهر اردبیل افزود: از دستگاه‌های مربوطه خواهشمندیم که برای جذب این اعتبار تلاش‌های لازم را انجام دهند زیرا این اعتبار تا تیر ماه سال آینده قابل جذب خواهد بود.

نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصویب مناطق آزاد جدید در مجلس نیازمند رای پنجاه درصد به علاوه یک اعضای مجلس است، گفت: توسعه مناطق آزاد هیچ منافاتی با قانون برنامه ششم توسعه ندارد و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های ویژه استان منطقه آزاد اردبیل نیز در آینده نزدیک به تصویب برسد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112444 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse