مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر -اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠ - Saturday December 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  116   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1396    
 
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی اردبیل:طرح شبکه‌گذاری اراضی پایاب سدخداآفرین جزء سه طرح بزرگ دنیا است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: طرح شبکه‌گذاری اراضی پایاب سدخداآفرین جزء مدرنترین طرح‌های جهان و جزءسه طرح بزرگ دنیا است و از لحاظ نسب دستگاه‌های پیشرفته آبیاری بارانی سنتر پیوت در خاورمیانه بی‌نظیر است.

 عدیل سروی در نشست مشترک خود با سران طوایف عشایر شهرستان پارس‌آباد برای ساماندهی اراضی پایاب سد خداآفرین که در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آبادبرگزارشد، اظهار کرد:طرح شبکه‌گذاری اراضی پایاب سدخداآفرین جزء مدرنترین طرح‌های جهان و جزءسه طرح بزرگ دنیا است و از لحاظ نسب دستگاه‌های پیشرفته آبیاری بارانی سنتر پیوت در خاورمیانه بی‌نظیر است.

وی گفت: با اذن مقام معظم رهبری و با اعتبارات صندوق توسعه ملی بزرگترین شبکه آبیاری سد خدآفرین در شمالغرب کشور در استان اردبیل و شهرستان پارس‌آباد اجرایی شده است و در این طرح ۲۲هزار هکتار از ۳۷هزار هکتار اراضی پایاب به دستگاه سنتر پیووت مجهز خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل با اشاره به اینکه هزارو ۳۰۰ دستگاه سنتر پیوت در این اراضی نصب خواهد شد، تصریح کرد: نگرانی‌های عشایر این منطقه برای ما ارزشمند و قابل احترام است و تمامی دستگاه‌های مسؤول باید در جهت رفع آن تلاش کنند.

سروی با تاکید بر اینکه جلسات زیادی برای حل و فصل و ساماندهی اراضی پایاب خدافرین برگزار کردیم افزود: اجازه نمی‌دهیم حق وحقوق کسی در این منطقه پایمال شود.

وی با اشاره به اینکه ادامه داد: بررسی، ساماندهی و واگذاری اراضی در ۳مرحله انجام می‌شود و کمیته پالایشی اعم از ۶ اداره مرتبط و مسؤول تشکیل دادیم که بعد از آن کمیته ۳نفره برای بررسی مجدد نظرات کمیته پالایش تشکیل شده و در نهایت کمیته ۷نفره، واگذاری اراضی را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان باقدردانی ازپیگیرهای نماینده مردم پارس‌آباد اضافه کرد: اولویت سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران منطقه است و ۹۵درصد افراد شاغل در پایاب خداآفرین بومی هستند که تاکنون برای هیچ سرمایه‌گذار خارجی و داخل استان اراضی واگذار نشده است و ما از سرمایه‌گذاران داخل و خارج استان برای سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی در این منطقه دعوت میکنیم.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112436 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse