مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر -اِلأَربِعا ٥ صفر ١٤٤٢ - Wednesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  580   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/10/1396    
 
 
مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر:تسیهلات بانکی کم‌بهره به باغداران متقاضی خرید سامانه ضد‌تگرگ پرداخت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: تسیهلات بانکی کم‌بهره به باغداران متقاضی خرید سامانه ضد‌تگرگ پرداخت می‌شود.

اسماعیل  شیخ الاسلامی در بازدید از سامانه‌های ضد تگرک با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرستان مشگین‌شهر دارای 14 هزار هکتار باغات میوه است که محصولات سردرختی سیب و انگور و زردآلوی این شهرستان علاوه بر سطح کشور در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز بازار فروش دارد.

وی افزود: همه ساله عوامل نامساعد جوی از جمله بارش تگرگ خسارت‌های جبران ناپذیری به باغداران این شهرستان وارد می‌آورد که همین امر نیز باعث می‌شد باغداران بخش عمده‌ی محصولات خود را قبل از اینکه برداشت و روانه‌ی  بازار فروش نمایند عملا ً ازدست می‌دادند.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر تصریح کرد: به منظور به حداقل رساندن خسارت تگرگ تعداد 12 سامانه ضد تگرگ دربخش‌های پنجگانه به صورت الگویی نصب شده است که سابقه کار استفاده از این دستگاه‌ها نشان می‌دهد به نحوبسیار قابل توجهی این سامانه‌ها توانسته‌اند میزان خسارت ناشی از تگرگ را به حداقل برسانند.

شیخ الاسلامی افزود: سامانه ضد تگرگ به میزان 12 کیلومتر در جو ایجاد ارتعاشات صوتی نموده و باعث پراکندگی ابرها و در نتیجه عملاً باعث جلوگیری از بارش تگرگ و خسارت‌های ناشی از آن می‌شود.

وی عنوان کرد: شعاع عمل این سامانه 80 تا 100 هکتار می‌باشد و در صورتی‌که در زمان مناسب و با مدیریت صحیح ازاین سامانه استفاده شود تاثیر بسزایی در به حداقل رساندن خسارت ناشی از تگرک در منطقه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: باغدارانی که علاقمند به خرید و نصب این سامانه در باغات خود باشند این مدیریت از محل اعتبارات مکانیزاسیون با پرداخت تسهیلات بانکی با بهره کم امکان خرید این سامانه را برای متقاضیان فراهم می‌نماید و در این خصوص باغداران با هیچگونه مشکلی روبرو نیستند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111890 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse