مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  249   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/10/1396    
 
 
لحظه به لحظه زندگی با طعم قرآن لذت بخش است

گروه فعالیت‌های قرآنی: «سکینه خفایی» یکی از جوانانی است که در کنار حفظ قرآن کریم به فعالیت‌های متعدد ورزشی مشغول بوده و لحظه به لحظه زندگی با طعم قرآن را لذت بخش می‌داند.

 «تحصیل ،تهذیب و ورزش» سه خواسته مقام معظم رهبری از جوانان است، جوانانی که خود را به این سه سلاح مجهز می‌کنند زندگی شاد همراه با معنویت را تجریه کرده و سرلوحه کارها و برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

لحظه به لحظه زندگی با طعم قرآن لذت بخش است

سکینه خفایی نیز از آن جوانانی است که به این خواسته رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و حالا در هر سه زمینه فعال است و زندگی خود را در این راستا ادامه می دهد.

آن چنان که خودش می‌گوید: حفظ قرآن را از کلاس‌های محله شروع کرده است و از آنجایی که به روخوانی قرآن مسلط بود توانست ۱۰ جز از قران کریم را در همان کلاس‌های محله حفظ کند.

بعد از حفظ ۱۰جزء از قرآن کریم توسط مربی خود به مهد قرآن استان آذربایجان‌شرقی معرفی می‌شود و بقیه کلاس‌های حفظ را در مهد قرآن به اتمام می‌رساند.

سکینه خفایی از پدرش به عنوان اولین حامی ومشوق خود یاد کرده و می گوید: من از کودکی با موضوع حفظ آشنا بوده و جزء ۳۰ قرآن کریم را حفظ کرده بودم وپدرم اولین مشوق من در حفظ قرآن کریم بوده و بعد مربی قدیمی سرکار خانم بهزادی و سپس مربیان و مسؤلین مهد قرآن نیز سهم زیادی در نحوه حفظ قرآن کریم داشتند.

وی به صورت جدی از سن ۱۵ سالگی همزمان با تحصیل حفظ قرآن کریم را شروع کرده و به مدت ۴ سال توانسته است حافظ کل قرآن شود.

خفایی در حال حاضر به عنوان مربی و داور قرآن در مهد قران آذربایجان‌شرقی فعالیت کرده و دانشجوی ارشد رشته روانشناسی تربیتی است.

بخش دیگری از فعالیت‌های وی در رشته‌های مختلف ورزشی است، «در رشته‌های مختلف ورزشی نیز فعالیت دارم و به لطف خدا توانستم در کنار حفظ قرآن و تحصیل به امر ورزش نیز به صورت جدی بپردازم که در این حوزه توانسته ام مقامهای کشوری و استانی کسب کنم.

در رشته کاراته، تنیس روی میز، دارت، تیراندازی با تفنگ بادی و کیک بوکسینگ فعالیت دارم»

وی از حفظ قرآن و ورزش در کنار هم عاملی برای پیشرفت نام برده و می گوید: با وجودی که بعضی افراد فکر می‌کنند در کنار حفظ قرآن نمی‌شود به فعالیت‌های دیگر پرداخت باید گفت این موضوع باوری کاملا اشتباه است چرا که می‌توان با برنامه ریزی هم در زمینه حفظ و هم در زمینه ورزش و و سایر فعالیت‌های زندگی موفق شد.

او زندگی با طعم قرآن را لذت بخش عنوان کرد و ادامه داد: لحظه به لحظه زندگی با طعم قرآن لذت بخش است و باید به این حدیث از پیامبر خوبی‌ها و مهربانی ها حضرت رسول اکرم اشاره کنم که فرمود: «هر جوانی که قرآن را حفظ کند در حالی که جوان مومن باشد قرآن با خون و گوشت و پوست او می‌آمیزد» و چه چیزی از این لذت بخش تر وجود دارد کسی که قرآن با پوست و گوشت و خون او بیامیزد به کمال خواهد رسید.

حافظ کل قرآن کریم، شرکت در مسابقات قرآنی را شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین خاطرات خود عنوان و می‌گوید: «در مسابقات قران کریم که شرکت می‌کنم جزو خاطرات شیرین و به یاد ماندنی است که هیچگاه فراموش نمی کنم . خاطره ای که بسیار برایم جذاب بود در کنار مسابقات قرآنی دانشجویان در قم مسابقات ورزشی نیز برگزار شد که من در رشته تیراندازی با تفنگ بادی نفر دوم شدم برای من بسیار تازگی و جذابیت داشت.»

وی در ادامه در مورد رفتارهای یک فرد قرآنی گفت: یک حافظ قرآن بالطبع باید رفتار قرآنی داشته باشد و قرآن در بطن زندگی او پیاده شود اگر بتوانیم یک آیه از قرآن را وارد زندگی روزمره کنیم به سعادت خواهیم رسید.

یک مربی خوب قرآن در حالی که باید مهربان باشد و همه را به سمت قرآن جذب کند، قاطعیت نیز داشته و از دانش کافی نیز برای تدریس برخوردار بوده و کلاس را به صورت جذاب پیش ببرد.

داوری قرآن احتیاج به تمرکز دارد و باید جو و مکان داوری بدون سر و صدا باشد و خدا را ناظر بر کار خود دانست.

وی به مقام‌های کسب شده توسط خودش می گوید: از جمله رقابت‌های قرآنی که شرکت کرده و مقام‌هایی را کسب کرده‌ام می‌توانم به مسابقات کشوری بین پالایشگاهای کشور اشاره کنم.

خفایی ادامه داد: درمسابقات سراسری بین پالایشگاهای کشور چندین بار مقام اول و دوم را کسب کردم در مسابقات کشوری دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی مقام سوم را در حفظ کل کسب نمودم و در مسابقات بنیاد شهید و ایثارگران مقام دوم کشوری در حفظ ۲۰ جز را به دست آوردم.

رشته کیک بوکسینگ، کاراته و دارت از جمله رشته‌های ورزشی است که خانم خفایی در آن فعالیت دارد و در رشته کیک بوکسینگ در مسابقات کشوری مقام دوم را کسب کرده است در مسابقات کشوری کاراته مقام دوم و سوم را کسب کرده و در مسابقات دارت انتخابی تیم ملی نیز شرکت داشته است.

 

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد تحصیل، تهذیب و ورزش جوانان اظهارداشت: با توجه به اینکه انجام فعالیت‌های قرآنی و ورزشی و سایر فعالیت‌ها در زندگی هیچ منافاتی با هم ندارند بنابراین جوانان بهتراست این توصیه مقام معظم رهبری را در زندگی پیاده کنند.

 

گزارش از معصومه درخشان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111889 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse