مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  210   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/10/1396    
 
 
ثبت نام ۱۰۶۱ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن سلماس

گروه اجتماعی: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سلماس گفت: سهمیه امسال شهرستان سلماس در طرح تربیت حافظان قرآن، یک هزار و ۶۱ نفر است که خوشبختانه این مهم، با برگزاری کلاس‌های حفظ توسط موسسات قرآنی و حوزه‌های علمیه خواهران و برادران محقق شده است.

حجت‌الاسلام اسلام دولتی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سلماس با اشاره به اینکه هم اکنون سه روستای وقفی در شهرستان سلماس وجود دارد که اخذ سند مالکیت در آنجا دارای مشکلاتی است اظهار کرد: در این روستاها اگر کسی بخواهد سند اخذ کند، باید یک سند دو دانگی، یک سند چهار دانگی و یک سند عیان داشته باشد.

وی تصریح کرد: پس این موضوع برای اهالی این روستاها مقرون به صرفه نیست چون علاوه بر آنکه ارزش ریالی زمین‌ها کاهش می‌یابد، انگیزه‌ای نیز برای اخذ سند برای اهالی روستا باقی نمی‌ماند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سلماس با اشاره به اینکه سهمیه امسال شهرستان سلماس، اخذ ۵۰۰ سند مالکیت است گفت:خوشبختانه تاکنون ۶۵۰ سند مالکیت به ثبت رسیده و ۱۵۰ سند از سهمیه خواسته شده در پیش هستیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت موسسات قرآنی در طرح تربیت حافظان قرآن بیان کرد: در این زمینه نیز سهمیه شهرستان سلماس برای امسال، تربیت یک هزار و ۶۱ نفر است که خوشبختانه این مهم، با برگزاری کلاس‌های حفظ توسط موسسات قرآنی و حوزه‌های علمیه خواهران و برادران محقق شده است.

دولتی با اشاره به تشکیل انجمن یاوران وقف در شهرستان سلماس اظهار کرد: در این رابطه نیز جلساتی با طلاب، بازاریان و کارخانه‌ها برای سوق نیات برای وقف‌های جدید تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیات واقفان باید به سمت وقف حوزه‌های علمیه باشد تصریح کرد: علاوه بر آن کمک به سادات بی‌بضاعت سلماسی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سلماس با اشاره به وجود ۳۱ مسجد وقفی در شهرستان سلماس گفت: هم‌اکنون درآمد این مساجد نیز برای خود مساجد هزینه می‌شود.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111881 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse