مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر -اِسَّبِت ٩ صفر ١٤٤٠ - Saturday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  178   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/9/1396    
 
 
موفقیت در زندگی شخصی و کاری

بزرگ‌ترین چالش این روزهای ما برقراری تعادل میان کار و زندگی شخصی است. چه کسی از تفریح و استراحت بدش می‌آید؟ هیچ‌کس. کسی هست که میلی به دیدار با اقوام و خانواده نداشته باشد یا از داشتن وقتی برای مطالعه و تماشای فیلم لذت نبرد؟بله، واقعیت این است که همه ما دوست داریم موارد ذکرشده در بالا را انجام بدهیم اما کارکردن مداوم، ترافیک، مسئولیت‌های ریز و درشت دیگر گاهی واقعا دست‌و‌بال‌مان را می‌بندند. چه باید کرد؟اگر زندگی شخصی تحت‌الشعاع کار قرار بگیرد، بازدهی ما در کار نیز کاهش پیدا می‌کند. شما خواننده عزیزی که این سطور را مطالعه می‌فرمایید، از همین جا اعلام می‌کنیم که این متن مختص کسانی است که واقعا عزم‌شان را برای ایجاد تعادل جزم کرده‌اند و با بهانه‌آوردن و دلیل‌تراشی نمی‌خواهند از مدیریت درست زمان و زندگی جا بمانند.قبل از هر کاری باید تصمیم بگیرید که فعالیت‌های بیهوده‌ای که فقط انرژی‌تان را از بین می‌برند، از برنامه روزانه‌تان حذف کنید. کارها و فعالیت‌هایتان را اولویت بندی کنید. ایجاد عادت‌های مثبت باعث می‌شود در مسیر پیروزی‌ها قرار بگیرید.

خواسته‌هایی شفاف داشته باشید

یکی از خصوصیات افراد موفق این است که آنها دقیقا می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند. این افراد به‌دقت مقصدی را که به سوی آن رهسپار هستند، ترسیم می‌کنند و با مشخص‌کردن اولویت‌ها و البته حذف زوائد از زندگی‌شان، حساب‌شده به سوی اهداف و خواسته خود حرکت می‌کنند.

موفقیت را به زبان خود تعریف کنید

یادگیری یک مهارت، ارتقای شغلی و... می‌توانند نمونه‌ای از موفقیت باشند. تعریف موفقیت تا حدود زیادی بستگی به خواسته‌های شما از زندگی دارد.افراد موفقی که میان کار و زندگی شخصی خود تعادل ایجاد می‌کنند، کسانی‌ هستند که تعریف ویژه خود را از موفقیت دارند و برای رسیدن به این موفقیت تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرند. موفقیت معمولا برای چنین افرادی صرفا به مزایای مالی و مادی منحصر نمی‌شود.برای رسیدن به موفقیت، باید بدانید که موفقیت از نظر شما چیست و در راستای آن تلاش خود را به‌کار بگیرید. شما موفق خواهید شد؛ خواستن، توانستن است.

قاطع باشید

برای اینکه هم در کار و هم در زندگی شخصی موفق باشید، باید توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید. افراد موفق قاطع هستند، وقت خود را صرف مسیرهای فرعی نمی‌کنند و با تمرکز بر راهی که برای رسیدن به هدف انتخاب کرده‌اند، به جلو پیش می‌روند.برای خود مرزها و محدوده‌هایی تعیین کنید و نسبت به اهداف خود مسئول باشید و شجاعانه پیش بروید.

مولد و مؤثر عمل کنید

اگر می‌خواهید در کار و زندگی و هر جای دیگری که قدم می‌گذارید، خوشحال باشید، باید بتوانید به‌طور مولد و مؤثر فعالیت‌ها را سر و سامان بدهید. افراد موفق روش حل مشکلات را می‌دانند. این افراد با افزایش دانش و آگاهی خود مسائل را از سر راه برمی‌دارند و با سرعت به جلو پیش می‌روند.

وقت‌شناس باشید

وقت طلاست. واقعا هم طلاست. دقیقه به دقیقه این زندگی مهم است. پس طوری زندگی نکنید که انگار هزاران سال قرار است روی این کره خاکی باشید. تا چشم‌تان را برهم بگذارید، جوانی جای خود را به میان‌سالی و میان‌سالی جای خود را به پیری می‌دهد.در هریک از این مقاطع باید وقت شناس باشید تا شاد و موفق باشید. افراد موفق برای تمام زمان‌های خود برنامه‌ریزی دارند و با سرسختی به این برنامه‌ها پای‌بند می‌مانند. نتیجه موفقیت آنها نیز حاصل تلاش و همین سرسختی است.

تصمیمات قطعی بگیرید

اگر می‌خواهید موفق باشید و میان کار و زندگی‌تان تعادل وجود داشته باشد، باید بتوانید تصمیمات قاطع بگیرید. شک و تردید در تصمیم گیری را کنار بگذارید و با درنظر‌گرفتن جوانب هر کاری شجاعانه به قلب چالش‌ها بزنید.یادتان باشد افراد موفق اطراف چیزهایی که با ارزش‌هایشان منافات دارد، نمی‌چرخند. شما هم برای موفقیت و ایجاد تعادل در زندگی باید شجاع و قاطع تصمیم بگیرید و عمل کنید.

اولویت‌هایتان را تعیین کنید

افراد موفق می‌دانند که در زندگی چه چیزهایی برایشان مهم‌تر است. این افراد برای موفق‌شدن و ماندن تلاش می‌کنند اما حواس‌شان هست که به هر قیمتی برای رسیدن به مقصد از خود گذشتگی نکنند. مثلا اگر قصد چنین فردی ارتقای شغلی باشد، به‌خاطر رسیدن به موفقیت در این زمینه، زندگی شخصی‌اش را فدا نخواهد کرد.

حسادت را کنار بگذارید

اگر می‌خواهید موفق و سالم زندگی کنید، باید بتوانید انرژی و حس مثبتی در زندگی پیدا کنید. یکی از روش‌های مهم برای رسیدن به این خواسته کنار گذاشتن حسادت نسبت به دیگران است.از موفقیت دیگران ناراحت نشوید، آنها را تحسین کنید و یادتان باشد موفقیت هیچ‌کس باعث از بین‌رفتن امکان موفقیت شما نخواهد شد.

منظم و مسئول باشید

برای اینکه بتوانید در زندگی شخصی و کاری خود موفق باشید و تعادل برقرار کنید، یادتان نرود تنها کسی که می‌تواند حتی با دستان خالی جهان‌تان را زیرورو کند، کسی نیست جز خود شما.پس تغییر زندگی در جهت شکوفایی و موفقیت را با پذیرش مسئولیت زندگی‌تان آغاز کنید. شما توانا هستید و می‌توانید برای خود بهترین تصمیمات را بگیرید.

اهل عمل باشید

برای خود برنامه‌ریزی کنید و اهل عمل باشید. برای زندگی شخصی و کاری خود به‌طور مجزا اهداف تعیین کنید و در راه رسیدن به آنها قدم بردارید. اهل عمل باشید. نگذارید ترس از درون شما را بازنده میدان کند.

شاکر و کوشا باشید

برای شادی و موفقیت باید شکرگزار باشید. قدر داشته‌هایتان را بدانید، اما این به‌معنای تن‌آسایی نیست. افراد موفق ضمن قدردانستن نعمات و فرصت‌هایی که در زندگی دارند، تلاش می‌کنند و به سوی چشم‌اندازهای تازه‌ای از موفقیت حرکت می‌کنند.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111843 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse