مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  603   بازدید    تاریخ درج مطلب  27/9/1396    
 
 
فرماندار نمین:ارتقای نمایندگی به اداره میراث فرهنگی در نمین ضرورت دارد

فرماندار شهرستان نمین گفت: با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و صنایع‌دستی در این شهرستان و با هدف توسعه شهرستان نمین در حوزه گردشگری و صنایع دستی، ارتقای نمایندگی میراث فرهنگی به اداره ضروری است.

فرهاد عبدالعلی‌پور اظهار کرد: در حال حاضر با وجود قابلیت‌های زیاد گردشگری و صنایع‌دستی در شهرستان نمین، نمایندگی میراث فرهنگی در این شهرستان وجود دارد و ضروری است برای قرار گرفتن در ریل توسعه در حوزه گردشگری و صنایع دستی این نمایندگی به اداره ارتقا یابد.

وی با بیان این که هیچ گونه علایم تبلیغاتی  برای معرفی مناطق گردشگری نمین در مبادی ورودی شهرستان و مسیر مسافران و گردشگران نصب نشده است افزود: با توجه به نیاز شدید این منطقه به تابلوهای معرفی، بر اساس مصوبه‌ای که در کارگروه تخصصی گردشگری استان تصویب شد، پس از مکان‌یابی دقیق، تابلوی معرفی منطقه نمین برای راهنمایی گردشگران نصب خواهد شد.

فرماندار شهرستان نمین با اشاره به این که طی پایش‌های انجام شده در حوزه میراث فرهنگی، 150 محوطه باستانی و تاریخی در سطح شهرستان شناسایی شده است ادامه داد: 91 مورد از این محوطه‌های تاریخی ثبت ملی شده‌اند و در همین راستا اقدامات ارزشمندی در توسعه گردشگری نمین انجام گرفته که در سال‌های آتی  آثار و برکات آن را در این منطقه شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد:  مجتمع گردشگری و رفاهی دودران ، سایت گردشگری بابا داوود عنبران، منطقه گردشگری هزار هکتاری سُها و بیش از ده‌ها کمپ گردشگری از جمله طرح‌های شاخصی است که در حال مطالعه بوده و پس از اتمام مطالعات با جذب سرمایه‌گذار،  اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

فرماندار نمین پارک جنگلی 230 هکتاری  فندقلو را نیز از دیگر طرح‌های شاخص در رونق گردشگری دانست و اضافه کرد: مطالعات این طرح  با هزینه‌ای بالغ بر صد میلیون تومان در حال پایان است که بعد از اتمام مطالعات،  سازمان جنگل‌داری و آبخیزداری وزارت جهاد و کشاورزی مجوز اجرایی شدن عملیات را صادر خواهد کرد.

عبدالعلی‌پور از برگزاری جشنواره غذاهای محلی در نمین خبر داد و بیان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی و ترویج صنایع دستی روستای مینا‌آباد و جشنواره گلیم عنبران از جمله برنامه‌های اجرایی سال آینده  در حوزه معرفی صنایع دستی  نمین خواهد بود.

وی گفت: نمین جزو شهرهای مهم در تولید صنایع دستی است و تا کنون 6 نشان ملی گلیم و 2 نشان یونیسکو در گلیم‌بافی دارد اما صادرات این محصول با مشکل مواجه است .

 عبدالعلی‌پور ادامه داد: بیش از 8 هزار بافنده در این شهرستان وجود دارد که 4 هزار نفر آنان فعال بوده  و بیش از 90درصد بافندگان، بانوان توانمند این منطقه هستند.

وی در خصوص عرضه گلیم در نمین تصریح کرد: 2 بازارچه دایمی برای عرضه مستقیم گلیم و صنایع دستی در سطح شهرستان دایر است که تا کنون به صورت فصلی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده،  این بازارچه‌ها رسما و به صورت دایمی غعالیت خواهند داشت.

فرماندار نمین  گفت: در حوزه تسهیلات از ابتدای سال از  محل اشتغال فراگیر 6 طرح با مبلغ 650 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 160 نفر برای تولید در راستای توسعه اقتصادی شهرستان نمین  به بانک‌های عامل معرفی شده است .

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111618 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse