مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد -اِلأَربِعا ٢٢ ذو الحجه ١٤٤١ - Wednesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  574   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/9/1396    
 
 
اهمیت فرزند آوری در تعالیم اسلامی

جامعه را باید آیندگان بسازند و اگر تولید مثل نداشته باشیم باید کشور را به دست دیگران بسپاریم و نیروی کار از کشورهای دیگر وارد کنیم و این به معنای سپرده شدن مملکت به دست آنهاست.

نسل انسان و هر چه که خداوند در او خصلت حیوانی قرار داده، با فرزند انجام می شود و نمی شود انسان نسلی نداشته باشد.

متاسفانه در جامعه ما این شعار داده شد که فرزند کمتر زندگی بهتر و کسی که یک فرزند داشته باشد، بهترین فرد است به همین دلیل این تصور به وجود آمد که فرزنددار شدن عقب ماندگی به دنبال دارد.

این در حالی است که تعالیم دین مقدس اینگونه تبیین می کند که هرکس فرزند بیشتری داشته باشد بهتر می تواند زندگی خود را حتی از جنبه مادی بچرخاند و این نکته مهمی است که حضرات معصومین(ع) بیان کرده اند و در دنیای امروز هم می بینیم.

مطابق پیش بینی ها تعداد افراد سالخورده ایرانی نسبت به هر 100 نفر جمعیت در سن کار، در سال 2020 میلادی حدود 10 نفر، در 2060 میلادی بیش از 50 نفر و در 2100 میلادی به 65 نفر خواهد رسید.

بدین معنا که مشکل کار در جامعه زیاد شده و کشور مجبور می شود نیروی کار را از بیرون وارد کند که همین امر باعث می شود جامعه تحت سیطره دشمنان قرار گیرد و هرکس بخواهد وارد بازار کار شود، باید فرهنگ بیگانگان را بپذیرد.

امام باقر(ع) از قول رسول خدا(ص) نقل می کنند با دختر باکره ای که فرزند زیاد می آورد ازدواج کنید و با زنی که نابارور است ولو اینکه زیبا باشد، ازدواج نکنید چرا که من در قیامت به فزونی جمعیت شما بر امت های دیگر مباهات می کنم.

جابر بن عبدالله انصاری از رسول خدا نقل می کند که بهترین زنان شما کسانی هستند که فرزند زیاد می آورند، مهربان، عفیفه و پاکدامن بوده و نزد خانواده گرامی و عزیز و نزد شوهرانشان خاشع و فروتنند؛ در این سخن نیز به باروری زیاد اشاره می شود.

جامعه را باید آیندگان بسازند و اگر تولید مثل نداشته باشیم باید کشور را به دست دیگران بسپاریم و نیروی کار از کشورهای دیگر وارد کنیم و این به معنای سپرده شدن مملکت به دست آنهاست؛ نمونه بارز آن قبرس است که به دوقسمت ترک نشین و قبرس نشین تقسیم شد چرا که ترک ها به آنجا رفته و زاد و ولد کردند لذا مجبور شدند کشور را به دو قسمت تقسیم کنند. بدانید زنی که حتی سیاه باشد، ولی بچه زا باشد نزد من محبوب تر از زن زیبای نازاست.

منبع : سایت راسخون

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111392 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse