مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  235   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/9/1396    
 
 
آخرین وضعیت صدور پلاک خودروی تاریخی

تحویل پلاک ۷۰۰ دستگاه خودرو تاریخی کارشناسی شده و صدور آن در دست اقدام است. از یک ماه قبل تاکنون به ۵۴ دستگاه خودروی تاریخی پلاک داده‌ایم. ما پلاک به خودروها را مرحله به مرحله تحویل و اعلام می‌کنیم. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، شناسنامه تاریخی به خودورهایی که دارای ارزش هستند می‌دهد براین اساس تاکنون ۵۴ دستگاه پلاک تحویل گرفته‌اند. ۷۰۰ دستگاه خودرو نیز کارشناسی اولیه شده و تحویل پلاک آنها در دست اقدام است. چند گروه کارشناس با ما همکاری می‌کنند یک گروه کارشناسانی که خودروهای تاریخی را بررسی می‌کنند و دسته‌ای دیگر کارشناسانی که در کارگروه خودروهای تاریخی، اسناد را مطالعه می‌کنند. کارشناسانی از ناجا نیز هستند. بعد از اتمام کار، این اسناد صورتجلسه شده و تاییدیه آن‌ها از طریق سازمان میراث فرهنگی، به راهور ناجا منتقل می‌شود.

اکنون روند صدور پلاک تاریخی خودروها عادی و در حال جریان است و مانعی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری وجود ندارد. پیش از این در زمینه نرم افزاری مشکلاتی وجود داشت و صدور این پلاک‌ها به تأخیر افتاده بود.

هزینه‌ای که هر مالک خودرو باید بپردازد شامل هزینه کارشناسی شناسنامه تاریخی است. این هزینه‌ها حدود ۵۰۰ هزار تومان می شود البته هزینه ثبت نام اولیه نیز حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

قرار بر این است که با صدور این پلاک‌ها، خودروهای تاریخی حفظ شوند چون بر اساس مصوبات قبلی دولت، خودروهای فرسوده می بایست از چرخه فعالیت خارج می‌شدند اما دولت به ما اجازه داده که خودروهای ارزشمند را براساس نظر کارگروهی متشکل از سازمان میراث فرهنگی، وزارت صنعت و معدن، سازمان محیط زیست، وزارت ورزش و جوانان و نیروی انتظامی حفظ کنیم. در این کارگروه کانون جهانگردی و اتومبلیرانی نیز مانند پلیس راهور عضو است البته دبیرخانه آن به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار شده است. بنابر قوانین، این خودروها نباید تردد روزمره داشته باشند بلکه باید حفظ شوند.

خودروهای ارزشمند زیادی در اصفهان، تبریز، یزد و مشهد داریم. در تبریز مجموعه بزرگی بالغ بر ۸۰ دستگاه خودروی تاریخی تنها متعلق به یک نفر است که کارشناسی اولیه آنها برای صدور پلاک انجام شده است.

منبع: روزنامه جام جم

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111385 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse