مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر -اِلخَميس ١٣ ربيع الاول ١٤٤٠ - Thursday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  120   بازدید    تاریخ درج مطلب  13/9/1396    
 
 
فعالیت موسسه مهد قرآن ‌کریم زنجان در یک نگاه

گروه فعالیت‌های قرآنی: موسسه مهد قرآن کریم زنجان در زمینه‌های مختلف آموزش قرآن کریم فعالیت دارد.

 موسسه مهد قرآن کریم زنجان در زمینه‌های مختلف آموزش قرآن کریم و با مدیریت پرویز حاجی‌حسنی از فعالان پیشکسوت قرآنی فعالیت دارد.

از جمله فعالیت‌های این موسسه آموزش جامع علوم قرآنی همزمان به صورت کاملا تخصصی وماندگار، روخوانی، روانخوانی، ترجمه، تدبر تجوید و تجوید را می‌توان نام برد.

برگزاری ناگفته‌های تجوید برای اولین بار در ایران ‌و در موسسه‌ مهد قرآن کریم، دوره کامل مفاهیم که ازطریق هئت علمی مهد قرآن تالیف شده که قرآن‌آموزان پس ازطی جلد اول مفاهیم در هفت جلسه ۴۵ دقیقه‌ای می‌توانند بیش از ۴۰ درصد قرآن کریم را ترجمه کنند.

حفظ ماندگار که روشی نو، کندخوانی به تندخوانی توام بارعایت کل قواعد تجویدی، ترجمه وتدبر که نیاز مبرم یک حافظ است و برگزاری دوره مربیگری و داوری قرآن‌کریم، برگزاری دور مربیگری پیش‌دبستانی‌ و برگزاری دوره صوت ولحن تخصصی نموداری-تصویری- القاء مفاهیم که توسط بهترین مربی کشور که مبتکر طرح‌های فوق هستند استاد محمدحسین آمنا ازمشهد مقدس که مهد قرآن منطقه در چند دوره مهارت‌های این استاد را تجربه کرده و در دوره‌های آموزشی حضور داشته است.

برگزاری آزمون حفظ یک، سه، هفت، پانزده و بیست وپنج جزء ازطریق مهد قرآن استان انجام ونتایج به مرکز ارسال و گواهینامه معتبر کشوری با امضاء ریاست محترم مهد کشوری آیت الله فومنی و استاد پرهیزکار تکمیل و به حافظ محترم اعطاء می‌شود.

هرسال از حفاظ بزرگوار دراستان‌ها در اردیبهشت‌ماه آزمون مقدماتی حفظ کل، ترجمه وتدبر تحت عنوان ترنم وحی انجام و قبول‌شدگان‌ در شهریورماه همان سال به‌ مسابقات سراسری کشوری اعزا و به قبول‌شدگان گواهی‌نامه سه امضائه ریاست مهد قرآن کشوری استاد پزهیزکار و قائم مقام وزیر محترم فرهنگ وارشاداسلامی اعطاء می‌شود که این هم مختص مهد قرآن کریم است.

علاوه بر برگزاری آزمون مفاهیم در سه مرحله، کلاس‌های آماده‌سازی حفاظ عزیز جهت اخذ لیسانس وفوق‌لیسانس باهزینه بسیار کم در شهر زنجان و در دو موسسه مشکات ومهد قرآن برگزار و از اساتید بسیار مجرب بین‌المللی واستانی استفاده خواهد شد.

یادآور می‌شود درسال جاری ۴ نفر از حفّاظ کل قرآن کریم مهد قرآن استان زنجان در مسابقات کشوری موفق به کسب ۴ مدال طلا وجوائز ارزنده دیگر در رشته‌های دیگر از جمله تفسیر شدند

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111330 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse