مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  134   بازدید    تاریخ درج مطلب  13/9/1396    
 
 
رضایتمندی بیش از 80 درصدی جامعه هدف از خدمات بهزیستی/ انجام غربالگری 97 درصدی شنوایی نوزادان در اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: میزان رضایتمندی از خدمات بهزیستی به صورت مستمر مورد سنجش قرار گرفته و در این راستا شاهد رضایت‌مندی بیش از 80 درصدی جامعه هدف از خدمات سازمان بهزیستی هستیم.

بهزاد ستاری، اظهار کرد: سازمان بهزیستی یکی از دستگاه‌های اجرایی است که بالغ بر 180 نوع فعالیت تخصصی را عهده‌دار است؛ تنوع و تعدد فعالیت‌های سازمان بر کسی پوشیده نیست، پیشگیری از معلولیت‌های مختلف و آسیب‌های اجتماعی، خدمات مختلف توانبخشی به معلولان و افراد آسیب‌دیده، سالمندان، کودکان و وجود 585 مرکز و مؤسسه غیردولتی در استان شاهدی بر این مدعا است.

وی افزود: نقد و اظهار نظر در مورد کم و کیف خدمات مستلزم شناخت کافی و جامع از خدمات، وظایف و همچنین ویژگی‌های خدمت گیرندگان آن است. اینکه از طریق مصاحبه با چند نفر انگشت شمارکه با نیازها و مشکلات فراوان مادی، روانی و جسمانی به سازمان مراجعه می‌کنند و کشف نارضایتی آنها، کل خدمات سازمان را به باد انتقاد گرفتن و قضاوت کردن دور از انصاف، منطق و تخصص است. 

میزان رضایتمندی از خدمات بهزیستی مورد سنجش قرار می‌گیرد

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: سازمان بهزیستی استان جهت شناخت وضعیت خدمت رسانی و اطلاع از نظر همشهریان در مورد خدمات ارائه شده، سالانه دوبار  اقدام به «سنجش میزان رضایتمندی از خدمات بهزیستی» از تمامی افراد جامعه هدف خود می‌کند و در این کار تمامی استانداردهای پژوهش علمی رعایت می‌شود.

ستاری ادامه داد: از تمامی افراد دریافت کننده خدمات به صورت نمونه‌گیری تصادفی چه در ادارات تابعه بهزیستی استان و چه در مراکز وابسته از جمله مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان و سالمندان، مهدهای کودک، مراکز مددکاری، مراکز مشاوره، مراکز درمان معتادان، مرکز ژنتیک و ... در سطح شهرستان‌های استان توسط پرسشگران آموزش دیده نظرخواهی شده و تحلیل علمی صورت می‌گیرد.

رضایتمندی بیش از 80 درصدی جامعه هدف از خدمات بهزیستی

وی بیان کرد: آخرین نتیجه ارزیابی صورت گرفته، رضایتمندی بالای 80 درصد جامعه هدف از خدمات مختلف بهزیستی را نشان می‌دهد و با وجود حجم و تنوع نیازها و گاها محدودیت منابع، تمام تلاش سازمان در مسیر رفع نیازهای افراد تحت پوشش طبق قوانین و دستورالعمل‌های موجود است. 

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل در خصوص کمسیون پزشکی تشخیص معلولیت و هزینه تحصیلی مددجویان، گفت: ارائه هرگونه خدمات به معلولان نیازمند حضور آن‌ها در کمسیون و تائید نوع و شدت معلولیت آن‌ها است؛ چرا که مراجعه به پزشکان متخصص برای اخذ نظر تخصصی و ارائه آن به کمسیون قبل از تحت پوشش قرار گرفتن فرد صورت می‌گیرد و هزینه آن بر عهده فرد متقاضی است.

 ستاری ادامه داد: با این توضیحات چه بسا معلولیت فرد در کمسیون رد شود و تحت پوشش سازمان قرار نگیرد و یا حائز دریافت برخی خدمات شود و برخی خدمات را نتواند دریافت کند؛ از طرف دیگر برای استمرار ارائه خدمات بعد از گذشت پنج سال از تحت پوشش قرار گرفتن مددجویان برابر دستورالعمل‌های سازمان بایستی مجددا در کمسیون حضور یافته و دوباره نوع و شدت معلولیت آن ارزیابی شود، زیرا در بسیاری از مواقع با گذشت چندین سال، شدت معلولیت فرد افزایش یافته و نیازمند خدمات خاص می‌باشندریال همچنین هزینه‌های درمانی از جمله ویزیت پزشک متخصص برای این دسته از معلولان قابل پرداخت است و در صورت ارائه مدارک لازم پرداخت می‌شود. 

پرداخت کمک هزینه تحصیلی به معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی

 

وی بیان کرد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی کلیه معلولان تحت پوشش سازمان مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی بهزیستی کشور بوده که این امر تا تحصیلات عالی ادامه دارد و زمینه تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها را فراهم کرده است؛ اینکه کمک هزینه تحصیلی فردی قطع شده است نیاز به بررسی دارد و  تا زمانی که فرد معلول در مدرسه تحصیل می‌کند کمک هزینه تحصیلی به وی تعلق می‌گیرد.  

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل در ارتباط با بیماری 6 کودک از فرزندان شیرخوارگاه بهزیستی توضیح داد: بنا به گزارش پزشک مقیم مرکز به علت ابتلای یکی از فرزندان به بیماری ویروسی (گاسترو آنتریت) و جهت پیشگیری از اپیدمی و احتمال شیوع بیماری بین سایر فرزندان با تشخیص پزشک وپرستار مقیم مرکز، فرزندان فوق به بیمارستان ارجاع و پس از یکی دو روز بستری واطمینان از سلامت آن‌ها از بیمارستان ترخیص شدند. 

ستاری در خصوص نبود تابلو در سر درب خانه‌های نگهداری کودکان بی‌سرپرست نیز گفت: برابر دستورالعمل‌های سازمان جهت حفظ کرامت انسانی وهویت فرزندان و همچنین حضور راحت آن‌ها در جامعه و محل زندگی خود، استفاده از تابلو ممنوع اعلام گردیده است.

تلاش بی‌وقفه سازمان بهزیستی اردبیل برای خدمت‌رسانی به محرومین و مستضعفان

وی با قدردانی از کارکنان سازمان بهزیستی که با تلاش شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف خود در حال انجام وظیفه هستند، ادامه داد: در چند سال اخیر سازمان بهزیستی استان اردبیل با تلاش بی‌وقفه تمامی مدیران و کارکنان دلسوز چه در سطح استان و چه در سطح کشور یکی از دستگاه‌های برتر شناخته شده و بارها مورد تجلیل قرار گرفته است. 

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: کسب رتبه اول شاخص‌های اختصاصی در جشنواره شهید رجایی در ارزیابی عملکرد سال 95 در بین دستگاه‌های اجرایی استان (ارائه شده در سال 96)، کسب عناوین برتر در ارزیابی سازمان بهزیستی کشور از استان‌ها (نظام نامه ارزیابی) در اکثریت حوزه‌های تخصصی و یکی از استان‌های برتر کشور در سال 96 ، کسب بالاترین امتیاز و رتبه اول ارزیابی فضای عمومی ادارات کل تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل در سال 96 و کسب رتبه دوم فضای عمومی در بین ادارات کل بهزیستی استان‌های کشور در سال جاری از جمله افتخارات و کارنامه سازمان بهزیستی استان است.

شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی پرداخت می‌شود

ستاری بیان کرد: اداره‌کل بهزیستی استان اردبیل با غربالگری 97 درصدی شنوایی نوزادان، 87 درصد بینایی کودکان 3 تا 6 ساله، پرداخت کامل شهریه دانشجویان تحت پوشش، تهیه کامل وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز معلولان، تحویل و یا آماده تحویل قرار دادن 700 واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش، پرداخت کامل هزینه کاشت حلزون برای کودکان دچار اختلال شنوایی (به مبلغ 30 میلیون تومان برای هر کودک)، دادن یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک مناطق روستایی و محروم جهت پیشگیری از سوء تغذیه، ایجاد دو پایگاه جدید اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های نمین و بیله سوار و تحویل 92 خودروی مناسب سازی شده به معلولان استان هرکدام به مبلغ 30 میلیون تومان در طول سال 95 و 96 (جمعا به میزان 2 میلیارد و 760 میلیون تومان)  تنها گوشه‌ای از خدمات بهزیستی استان به جامعه هدف بوده است. 

وی نقد و تحلیل عالمانه و منصفانه در عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان را یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی خبرنگاران دانست و گفت: در این میان سازمانی موفق است که بتواند از این نقدها در جهت ارتقای کیفیت خدمات خود استفاده کند اما  اگر خبرنگاری به ابزارهای لازمه خبرنگاری از جمله تخصص حرفه‌ای، جامع نگری و تحلیل عمیق موضوع، رعایت انصاف و دوری از غرض ورزی و  هیجانات مجهز نباشد ممکن است با تحلیل‌های سطحی، عجولانه و غیرواقع بینانه جایگاه خبر و خبرنگاری را تضعیف نموده و برداشت‌های غلط به جامعه تزریق نماید.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111325 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse