مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  149   بازدید    تاریخ درج مطلب  13/9/1396    
 
 
برگزاری نخستین کارگاه آموزشی خبرنگاری قرآنی در تبریز

گروه فعالیت‌های قرآنی: نخستین کارگاه آموزشی خبرنگاری قرآنی ویژه مدیران مؤسسات و تشکل‌های قرآنی آذربایجان‌شرقی به همت سازمان جهاددانشگاهی و خبرگزاری بین‌المللی قرآنی ایکنا در تبریز برگزار شد.

نخستین کارگاه آموزشی خبرنگاری قرآنی ویژه مدیران مؤسسات وتشکل‌های قرآنی آذربایجان‌شرقی به همت سازمان جهاددانشگاهی و خبرگزاری بین‌المللی قرآنی ایکنا امروز در تبریز برگزار شد.

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی خبرنگاری قرآنی در تبریز

جعفرمحسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی در این کارگاه آموزشی گفت: قرآن کریم برنامه جامع هدایت و رهنمود کردن انسان به سوی نور و روشنی است و ما باید از آیه به آیه این کتاب آسمانی در جهت سعادت و عاقبت به خیری خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به تاسیس اولین خبرگزاری در جهاددانشگاهی افزود: خبرگزاری ایسنا اولین خبرگزاری بود که در جهاددانشگاهی تاسیس شد و با وجود فعالیت این خبرگزاری خلاء وجود یک رسانه قرآنی احساس می‌شد بنابراین با تشکیل شورای سیاست گذاری خبرگزاری قرآنی ایکنا در جهاددانشگاهی راه اندازی شذ.

وی افزود: خبرگزاری ایکنا در سال ۸۲ در کشور تاسیس شد و در سال۸۷ نیز شعبه استانی ان در استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.

محسنی، با اشاره به فعالیت گسترده خبرگزاری ایکنا در ابعاد مختلف تصریح کرد: در حال حاضر اخبار این خبرگزاری به ۱۷ زبان زنده ترجمه شده و به صورت آنلاین در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که فعالیت‌های زیادی در حوزه قرآنی در مؤسسات قرآن و عترت برگزار می‌شود ولی اخبار آن به خوبی منتشر نمی‌شود اظهارکرد: در صدد هستیم با برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی افراد توانند در حوزه خبرنویسی قرآنی پرورش یابد تا بدین صورت اخبار این مؤسسات به خوبی در رسانه‌ها منعکس شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در این دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی خبرنویسی را به خوبی فرا گرفته و بار اطلاعاتی خود را افزایش دهند می‌توانند به عنوان خبرنگار افتخاری ایکنا فعالیت کنند و همچنین دانشجویان علاقه مند نیز می‌توانند با حضور در بطن جامعه در اشاعه اخبار و فعالیت های قرآنی بکوشند.

محسنی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ترتبیت حداقل۱۰ میلیون حافظ قرآنی در جامعه افزود: اگر قرآن سرلوحه کارها و امورات جامعه ما قرار گیرد بدون شک می‌توانیم به ندای رهبر معظم انقلاب پاسخ گفته و از بسیاری از مصائب که جامعه گرفتار آن است جامعه را نجات دهیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمودحسینی، رئیس دارالقرآن کریم استان آذربایجان‌شرقی در این کارگاه از ادغام و تجمیع مؤسسات قرآنی خبر داد و گفت: طبق مؤسسه شورای عالی قرآن و شورای توسعه فرهنگ قرانی،  مؤسسات و نهادهایی که متولی امور قرآنی هستند با همدیگر ادغام شده و تحت عنوان اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت فعالیت می‌کنند.

وی افزود: اصلی ترین نهادهایی که مؤسسات قرآنی را تحت پوشش داشتند وزرات ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی بود که در حال حاضر تمام مؤسسات قرآنی تحت اشراف هر دو مجموعه زیر نظر اتحادیه مؤسسه قرآن و عترت ادغام شده و تحت یک مجموعه واحد فعالیت می کنند.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: بعد از ادغام این مؤسسات طبق قانون تنها نهادی که می‌تواند برای مؤسسات قرآنی مجوز صادر کند اتحادیه موسسات قرآن و عترت است.

رئیس دارالقرآن کریم استان آذربایجان‌شرقی، با اشاره به برنامه‌های آینده این اتحادیه تصریح کرد: دبیرخانه اتحادیه موسسات قرآن و عترت استان برنامه‌های آموزشی دیگری را در جهت آشنایی با روند اجرایی موسسات قرآنی در نظر گرفته است تا مدیران بتوانند با آموزش‌های منظم با روند برنامه‌های در نظر گرفته شده آشنا شوند.

وی، در ادامه برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برای مدیران خانه‌های قرآن را نیز در دستور کار اعلام کرد و افزود: حضور مدیران خانه‌های قرآنی که قابلیت تبدیل شدن به مؤسسات قرآنی را دارند.

وی خاطرنشان کرد: در صدد هستیم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تمام توان خود را در جهت انتشاراخبار قرآنی استان به کار گیریم.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111319 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse