مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  160   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/8/1396    
 
 
پیشنهادهایی برای خوشحال بودن

داشتن زندگی شاد، آرزوی قلبی همه ماست، اما با دنیای پرمشغله امروز و استرس‌هایی که از منابع مختلف به ما وارد می‌شود، اکثر اوقات نه‌تنها خوشحال نیستیم، بلکه روحیه‌ای ضعیف و پرخاشگر داریم. حتما افرادی را می‌شناسید که همیشه فعال و شادند. ممکن است از خودتان بپرسید این افراد این‌همه انرژی مثبت را از کجا می‌آورند یا شاید خیلی راحت بگویید الکی‌خوش‌اند. اما همه‌ آنها ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارند که دائم روی‌شان کار می‌کنند. اگر حس می‌کنید فرد غمگینی هستید یا برعکس، خودتان را انسانی خوشحال و مثبت می‌بینید، به ۲۰ ویژگی رفتاری زیر نگاهی بیندازید. اگر همه یا اکثر ویژگی‌های رفتاری زیر در شما وجود داشت، می‌توانید مطمئن شوید که به‌قدر کافی شاد و پرانرژی هستید.
درستی


درستی یعنی داشتن اصول اخلاقی قوی و ارزش‌های بنیادین و اداره‌کردن زندگی‌تان برمبنای آنها. اگر این ویژگی را داشته باشید، درهرحال به اصول اخلاقی‌تان پایبندید و کار درست را انجام می‌دهید، حتی اگر کسی ناظر اعمال شما نباشد.
صداقت
صداقت چیزی بیش از بیان حقیقت است. صداقت یعنی زیستن در حقیقت، یعنی در تمام تعاملات، روابط و افکارتان روراست و قابل‌اعتماد باشید. صادق‌بودن مستلزم خودصداقتی، یعنی روراست‌بودن با خود و نیز داشتن اصالت است.
وفاداری
وفاداری یعنی تعهد به خانواده.
احترام
یعنی با خودتان و دیگران با تواضع، مهربانی، احترام، وقار و نزاکت رفتار می‌کنید. یعنی به‌خاطر ارزشی که برای تمام انسان‌ها قائل‌اید، به آنها احترام می‌گذارید و نقص‌های ذاتی موجود در همه‌ی انسان‌ها را می‌پذیرید.
مسئولیت‌پذیری
یعنی تعهدات شخصی، شغلی و اجتماعی‌تان را می‌پذیرید، حتی هنگامی که دشوار یا ناخوشایند باشند. تعهدات‌تان را به‌طور کامل انجام می‌دهید و مسئولیت رفتارها و انتخاب‌هایتان را قبول می‌کنید.
فروتنی
یعنی درعین‌حال که اعتمادبه نفس دارید، خودبین و مغرور نیستید و در برخورد با سایر افراد یا موقعیت‌ها خودتان را برتر و بالاتر نمی‌بینید. به‌خاطر طرزفکری که دارید، دائما در حال یادگیری و پیشرفت هستید. به‌جای آنکه همیشه طلبکار باشید و بگویید لیاقت‌تان خیلی بیشتر از چیزهایی است که دارید، به‌خاطر همه‌ نعمت‌هایتان سپاسگزارید.
شفقت
به‌خاطر رنج و بدبختی دیگران، احساس همدردی و دلسوزی می‌کنید و دوست دارید برای کم‌کردن درد و رنج آنها کاری بکنید.
انصاف
با استفاده از بصیرت و شفقت و درستی، سعی می‌کنید تصمیماتی بگیرید و کارهایی بکنید که همه‌ افرادِ درگیر در آن مسئله را به بهترین نتیجه ممکن برساند.
بخشش
به‌طور آگاهانه و ارادی تصمیم می‌گیرید که از نشان‌دادن خشم و عصبانیت‌ به فردی که شما را آزرده است، دست‌بردارید: چه آن شخص به‌دنبال بخشش شما باشد و چه نه.
اصالت
اصالت یعنی قادر‌ید بدون تظاهر یا خودنمایی یا دورویی، خودِ واقعی و حقیقی‌تان باشید. در مواقع لزوم، خودآگاهی‌تان را نشان می‌دهید و کاستی‌هایتان را هم پنهان نمی‌کنید.
شجاعت
علی‌رغم ترس از خطر، رنج یا درد، از چنان شجاعت ذهنی‌ای برخوردارید که می‌توانید مسئولیت، برنامه یا تصمیم‌تان را ادامه دهید و مطمئن باشید که بهترین خط‌‌مشی را پیش گرفته‌اید.
سخاوت
حاضرید زمان، انرژی، تلاش‌ها، احساسات، سخنان یا دارایی‌هایتان را در اختیار دیگران بگذارید، بدون آنکه انتظار داشته باشید در ازای آنها چیزی به شما بدهند. شما اینها را آزادانه و اغلب با خوشحالی به دیگران تقدیم می‌کنید.
استقامت
استقامت یعنی ایستادگی و عزم استوار به ادامه‌دادن خط‌مشی و داشتن باور یا هدفی مشخص. حتی اگر رسیدن به این هدف یا نتیجه‌‌ بهتر، برای فرد دشوار یا ناراحت‌کننده باشد.
نزاکت
از رفتارهای خوب، اعمال مؤدبانه و اصول آداب معاشرت آگاهی‌ دارید و مایلید آنها را درمورد تمام افرادی که با آنها برخورد می‌کنید، به‌کار ببرید. دوست دارید به‌منظور بهبود روابط و اعتمادبه‌نفس‌تان، مهارت‌های رفتاری و ارتباطی‌تان را بهبود دهید.
مهربانی
مهربانی یعنی باملاحظه، یاری‌رسان و خیراندیش‌بودن در رفتار با دیگران.
بامحبت‌بودن
توانایی بامحبت‌بودن در رفتار با آنهایی که دوست‌شان دارید، یعنی اینکه از طریق حرف‌ها، کارها و حالات‌تان نشان دهید که چقدر به آنها اهمیت می‌دهید. افراد بامحبت معمولا صادق‌اند و کاستی‌ها‌یشان را می‌پذیرند.
خوش‌بینی
خوش‌بینی یعنی احساس امیدواری و اطمینان به آینده. خوش‌بینی شامل نگرش ذهنی مثبتی است که در آن، رویدادهای زندگی، افراد و شرایط را به‌شکلی مثبت و امیدوارکننده تفسیر می‌کنید.
قابل‌اطمینان‌بودن
همیشه تعهدات، اقدامات و تصمیمات‌تان را تا مرحله‌ آخر دنبال می‌کنید. اگر وعده‌ انجام کاری را بدهید، قطعا آن را به پایان می‌رسانید.
وظیفه‌شناسی
تمایل دارید کارها را به‌خوبی یا با حداکثر توانایی‌تان انجام دهید. براساس اصول خودتان یا آنچه فکر می‌کنید درست است، وظایف‌تان را انجام می‌دهید و در تلاش‌هایتان بسیار دقیق، محتاط، کارآمد، منضبط و تیزبین هستید.
خودانضباطی
قادرید ازطریق عادت‌های خوب یا نیروی اراده، بر خواسته‌ها و احساسات‌تان غلبه کنید تا اینکه بتوانید بهترین خط‌مشی را دنبال کنید یا به تعهدات و اصول خود پایبند بمانید. به‌منظور رسیدن به هدف مطلوب‌تان، حس خودکنترلی قدرتمندی دارید.پرورش و حفظ این ویژگی‌های شخصیتیِ خوب، دشوار است، اما آنها برای بهبود کیفیت زندگی شما، مزایای مثبت بسیاری به‌ارمغان می‌آورند.
منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 110890 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse