مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر -اِلخَميس ١٣ ربيع الاول ١٤٤٠ - Thursday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  139   بازدید    تاریخ درج مطلب  20/8/1396    
 
 
پیش‌بینی پنج مرکز خرید محصول سویا در پارس‌آباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: همزمان با برداشت محصول سویا پنج مرکز خرید در شهرستان پارس‌آباد پیش‌بینی شده است.

علی اکبر حسنیان ، از پیش بینی پنج مراکز خرید همزمان با برداشت محصول سویا در پارس‌آباد خبر داد و اظهار کرد: دو مراکز خرید در سه راهی ایران، دو مرکز خرید در روستای پاراقشلاق و اخیرا یک مرکز خرید در اولتان فعال بوده که آماده خرید تضمینی از کشاورزان می‌باشند.

وی از افزایش پنج درصدی محصول سویا نسبت به سال گذشته در شهرستان اشاره کرد و افزود: امسال 11هزار هکتار از اراضی شهرستان پارس‌آباد به کشت محصول سویا اختصاص یافته است که پیش‌بینی می‌شود 28هزار تن سویا در سال زراعی جاری برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد قیمت هر کیلو دانه روغنی سویا را با دو درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت 24هزار ریال و 694 ریال اعلام کرد که با خرید بخشی خصوصی و با نظارت و هماهنگی جهاد کشاورزی و شرکت غله استان اردبیل انجام می‌شود.

حسنیان از دایر بودن مراکز خرید سویا تا پایان برداشت این محصول خبر داد و گفت: انتظار می‌رود سویا‌کاران نسبت به برداشت به موقع این محصول و تحویل آن به مراکز پیش‌بینی شده اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان پارس‌آباد با پشت سر گذاشتن شهرستان بیله‌سوار در کشت محصول سویا رتبه نخست استان را دارد افزود: شهرستان پارس‌آباد به عنوان قطب تولید محصول سویا در استان شناخته می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد بیشترین رقم کشت شده محصول سویا در شهرستان را  L17و ویلیامز اعلام کرد.

به گفته کارشناسان جهاد کشاورزی امروزه سویا به عنوان یک کالای استراتژیک نه تنها پاسخگوی مصارف غذایی متنوع و متعدد در زنجیره غذایی است بلکه مصارف صنعتی نیز یافته است و کشت محصول سویا برای اولین بار در ایران به 1317 بر‌می‌گردد و دشت مغان در شمال استان اردبیل یکی از نقاط مهم کشت سویا در کشور به شمار می‌رود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 110486 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse