مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر -اِلأَربِعا ٦ صفر ١٤٤٠ - Wednesday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  196   بازدید    تاریخ درج مطلب  10/8/1396    
 
 
مقررات هنگام خرید کردن برای کودکان

بردن کودکان به فروشگاه و اصرار آن ها برای خرید وسایل، تجربه‌ای است که شما را وادار می‌سازد تا قوانین خانوادگی خود را درباره‌ی خرید کردن و نحوه‌ی رفتار در فروشگاه به فرزندان خود آموزش دهید و از آن ها بخواهید که عاقلانه رفتار کنند. وقتی که این آموزش‌ها به کودکان داده شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. وقتی به کودکان ثابت شود که گریه و فغان آن ها باعث تغییر نظر شما نخواهد شد، رفتارشان اصلاح می‌شود.

نکته‌ی دیگری که باشد به آن توجه داشت این است که بعضی کودکان علاقه‌ای به خرید کردن ندارند، بنابراین اگر آن ها را به همراه خود برای خرید به فروشگاه می‌برید، با آن ها صحبت کنید و مطمئن شوید که حالشان خوب است. اگر در محیطی سرپوشیده هستید کاپشن فرزندتان را از تن او خارج کنید. اگر در حال رانندگی هستید با خواندن شعر او را سرگرم کنید و برایش داستانی تعریف کنید. موارد ذیل درس‌هایی هستند که از خرید کردن در فروشگاه به دست آمده‌اند:

- خرید کردن در فروشگاه باعث تقویت مهارت یادآوری کودکان می‌گردد. کودکانی که دو و نیم ساله هستند می‌توانند کالاهایی را که تبلیغ آن ها را در تلویزیون مشاهده کرده‌اند بشناسند. یافتن کالاهایی که در باره‌ی آن ها تبلیغ شده است نوعی بازی لذت‌بخش برای کودکان خواهد بود.

- کودکان با مشاهده‌ی این که شما کوپن دارید یا بر اساس قیمت اجناس آن ها را انتخاب می‌کنید، می‌توانند به مفهوم میزان مصرف پی ببرند. از سن سه و نیم سالگی به بعد نیز می‌توانید درباره‌ی پس‌انداز کردن پول با آن ها صحبت کنید.

- اگر به کودکان اجازه دهید از بین دو نوع محصول یکی را انتخاب کنند، قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری آن ها را تقویت خواهید کرد.

- اگر درباره‌ی کیفیت مواد غذایی فروشگاه با آن ها صحبت کنید، خوردن غذاهای سالم ومقوی را به آن ها خواهید آموخت.

- اگر درباره‌ی حقیقت تبلیغات تلویزیونی با آن ها صحبت کنید، آن ها در زمینه‌ی تفکر انتقادی مهارت به دست خواهند آورد.

- اگر صف صندوق پرداخت هزینه‌ی اجناس در فروشگاه طولانی شد، شما از مسئول فروشگاه بخواهید تا صندوق‌های بیشتری را فعال کند. از این طریق به فرزند خود خواهید آموخت که چگونه باید از حقوق خود دفاع کند.

- اگر به کودکان بگویید که به دلیل گران بودن وسیله‌ای که او از شما درخواست کرده است نمی‌توانید آن را بخرید و به همین خاطر احساس ناراحتی می‌کنید، کودک شما حساسات صادقانه‌تان را درک خواهد کرد.

- کودکان می‌توانند تفاوت بین آنچه را که نیاز دارند و آنچه را که می‌خواهند، در هنگام خرید کردن بیاموزند.

اکنون به نکاتی کلیدی اشاره می‌شود که به شما کمک خواهد کرد تا در هنگام خرید، اوقاتی دلپذیر و لذت‌بخش داشته باشید:

1. سعی کنید از درگیر شدن با کودکان اجتناب کنید. سرگرم کردن کودکان وسیله‌ای مناسب برای این کار است. عروسکی به آن ها بدهید یا کمی با آن ها بازی کنی.

2. اگر فرزندتان در هنگام خرید کردن آرام بود او را در آغوش بگیرید و ببوسید تا متوجه شود که رفتار شایسته‌ی او مورد تحسین قرار گرفته است.

3. فهرستی از لوازم مورد نیاز خود فراهم سازید تا در هنگام خرید بتوانید کمی هم به فرزندتان توجه کنید و با او حرف بزنید. گاهی اوقات آن قدر در یک هدف غرق می‌شویم که فراموش می‌کنیم یک توجه خیلی کوچک به فرزندمان، چه تأثیر مهمی خواهد داشت.

4. وقتی که با فرزند کوچک خود به فروشگاه می‌روید، به او آموزش دهید که نباید در فروشگاه بدود زیرا ممکن است به وسایل فروشگاه اصابت کرده و خساراتی ایجاد کند یا برای خود حادثه‌ای بیافریند.

5. اجازه دهید تا فرزندتان در حمل وسایلی که خریده‌اید به شما کمک کند.

6. بعضی از کودکان ممکن است علاقه‌ای به رفتن به فروشگاه نداشته باشند، لذا کتاب و یا اسباب بازی مورد علاقه‌ی آن ها را همراه ببرید و با آن ها به گونه‌ای خوشایند برخورد کنید. به آنان بگویید از صبری که در طول خرید از خود نشان می‌دهند متشکرید و خریدتان به زودی تمام خواهد شد.

7. وقتی وارد محیطی سرپوشیده می‌شوید، کت و کلاه فرزندتان را از تن او خارج سازید تا احساس گرما نکند و راحت باشد.

مترجم: مسعود حاجی‌زاده

منبع: سایت راسخون

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 110450 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse