مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر -اِلأَربِعا ٦ صفر ١٤٤٠ - Wednesday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  257   بازدید    تاریخ درج مطلب  9/8/1396    
 
 
نکات مهم بهداشتی برای زائرین اربعین

اولین مطلبی که باید زائران بدانند این است که بهتر است از همان ابتدا یک هدف اجرایی داشته باشند و برای خود مشخص کنند که به عنوان نماینده یک کشور وارد یک کشور دیگر می شود که شرایط فرهنگی, اقلیمی, جغرافیایی و … متفاوت دارد و باید برای همه این موارد برنامه ریزی داشته باشند مقاله زیر توصیه های پزشکی دکتررضا رزاقیان, پزشک اورژانس است که تجربه سال ها حضور در مراسم اربعین به عنوان پزشک داوطلب را دارد در ادامه بیشتر بخوانید
در این سفر اولین و اصلی ترین الگوی رفتاری هر فرد باید ایثار باشد. چرا که از اصلی ترین ویژگی های مورد احترام همه انسان ها با هر نوع اعتقاد ایثار است که در حد اعلی در زندگی امام حسین(ع) نمود داشته است. دومین نکته گذشت کردن نسبت به رفتار دیگران به خصوص در هنگام ازدحام است. هجمه جمعیت نباید باعث شود کسی صدمه ای ببیند و یا از دیدگاه زائران سایر کشورها فرهنگ ما زیر سؤال برود. همه باید بدانیم در هر موقعیتی نماینده کشورمان هستیم؛ چه وقتی در صف غذا هستیم، چه در صف نماز، چه وقتی در موکبی مهمان هستیم … .
در زمان تغییر دما به حفظ پیشانی و سرشانه ها از اختلاف دما توجه کنید


برای این سفر هر زائر باید برنامه شروع و پایان سفر خود را درست برنامه ریزی کند. باید با افراد با تجربه در این خصوص مشورت کند و شرایط احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوند را از قبل بداند. زمان تغییر دما حتماً در حفظ پیشانی و سرشانه ها از اختلاف دما دقت کنند و مراقب باشند باد سرد به پیشانی و سرشانه های آنها نخورد چرا که موجب سرماخوردگی می شود.
قبل از استراحت دوش بگیرید/ حتماً لباس های خیس از عرق خود را تعویض کنید
در محل هایی که شب ها در آنجا استراحت می کنند، عموماً محل هایی برای دوش گرفتن هست؛ اول دوش بگیرند و بعد استراحت کنند. حتی در صورتی که امکان استحمام ندارند حتماً لباس هایی که به واسطه تعریق خیس شده را عوض کنند و با لباس های خیس از عرق استراحت نکنند. همچنین زائرانی که دارو مصرف می کنند حتماً دو برابر داروهایی که طی مدت حضور در عراق نیاز دارند را همراه ببرند و از مصرف مواد غذایی که موجب یبوست می شود به ویژه مصرف زیاد گوشت خودداری کنند، تا زمانی هم که به ایران باز نگشته اند انتظار هر شرایط خاص اقلیمی را داشته باشند.
تنفس دهانی نداشته باشید
وقتی در حال پیاده روی هستند از آب بهداشتی داخل بطری به صورت جرعه جرعه بنوشند و یا از ادامس بدون قند استفاده کنند که این کمک می کند تنفس دهانی نداشته باشند و وقتی تنفس از بینی باشد خشکی دهان به وجود نمی آید و مواد آلوده نیز داخل حلق وارد نمی شود.
شایع ترین بیماری ها در این ایام برخی از بیماری های فصلی از جمله علائم سرماخوردگی، گلودرد، خشونت صدا و … هستند و بعد از اینها عمده علل مراجعه با توجه به پیاده روی طولانی پا درد، زایعاتی که کفش به پا وارد کرده و یبوست است.
در هر لباسی که در این پیاده روی حضور داریم، یعنی حضور در گذرگاه ارزشی نمادین مبتنی بر پایه های اعتقادی و خواسته و ناخواسته مانند تمام افرادی که وارد یک گذرگاه شده اند از آن خارج خواهیم شد؛ جمعیت، ازدحام و … شما را از این گذرگاه عبور خواهد داد اما باید تلاش کنیم در پایان این عبور با نشان ارزشی ولایت مداری و کمک به زائران اربعین این مراسم را به پایان برسانیم.
منبع: سایت آفتاب

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 110260 -1 -1

دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse