مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر -اِلأَربِعا ٦ صفر ١٤٤٠ - Wednesday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  260   بازدید    تاریخ درج مطلب  9/8/1396    
 
 
علل گریه های زیاد نوزاد و روش هایی برای آرام کردن آن ها

در این مقاله سعی کردیم به ذکر علل شایع و رایج گریه کردن کودکان و روش هایی برای آرام کردن آن ها بپردازیم لازم به ذکر است اگر کودک شما به هنگام گریه کردن در تنفس خود مشکل دارد یا اگر کودک شما مبتلا به تب, استفراغ و اسهال است باید سریعا به پزشک مراجعه کنید
من گرسنه هستم:
گرسنگی یکی از دلایل شایع برای گریه نوزادان است. معده کوچک نوزاد شما نمی تواند گرسنگی را تحمل کند بنابراین نوزاد شروع به گریه کردن می کند تا علایم هشدار دهنده ای در مورد گرسنگی اش ایجاد نماید. حتی اگر از شیرخوردن او مدت زمان طولانی نیز نگذشته باشد، ممکن است به خاطر گرسنگی گریه کند. پس به این موضوع دقت داشته باشید.
من خسته هستم:


خوابیدن برای بیشتر نوزادان کار دشواری است به خصوص اگر بیش از حد خسته شده باشد. در این شرایط نوازد شروع به گریه کردن می کند. به او کمک کنید بخوابد.
من گریه کردن را دوست دارم!
اگر کودک شما بیشتر از ۵ ماه سن ندارد ممکن است عصر یا بعد از ظهر شروع به گریه کردن کند. این گریه ها معمولا طبیعی است اما می تواند برای شما استرس زا باشد. گریه های مداوم در نوزادان سالم به طور سنتی کولیک نام دارد. نوازش، تکان دادن نوزاد، رانندگی کردن به همراه او، ایجاد سر و صدای اندک با اسباب بازی ها می تواند در این زمینه به شما کمک کند.
من به تعویض پوشک نیاز دارم:
اگر نوازد شما جایش را خیس کرده باشد به این موضوع اعتراض خواهد کرد. در این شرایط شروع به گریه کردن می کند. اگر پوست نازکش دچار حساسیت شده باشد، بیشتر از قبل گریه می کند. سعی کنید پوشک نوازد خود را به طور مرتب عوض کنید و مراقب حساسیت های ایجاد شده در بدنش باشید
من به نوازش و آغوش شما نیاز دارم:
نوزاد شما ممکن است به نوازش های بیشتری نیاز داشته باشد تا احساس راحتی و آرامش کند. سعی کنید نوازد خود را نزدیک خود نگه دارید و برخی از اوقات او را نوازش کنید و برایش آهنگ های ملایم و زیبا بخوانید.
من به آروغ نیاز دارم:
اگر کودک شما در طول شیر خوردن یا بعد از آن به طور مداوم گریه می کند، ممکن است دچار باد شکم شده باشد. در این شرایط باید به او کمک کنید آروغ بزند. او را در آغوش بگیرید و ضربات آرام و ملایمی بر پشتش بزنید تا اینکار را به راحتی انجام دهد.

من گرمم است:
سعی کنید از پوشیدن لباس های زیاد به نوزادتان خودداری کنید. اگر لباس های او زیاد باشد گرمش خواهد شد و همین امر شرایط گریه کردن را فراهم می کند. لباس های راحتی برایش فراهم کنید.
من سردم شده است:
نوزاد شما ممکن است از تعویض پوشک یا حمام کردن متنفر باشد زیرا به هوای سرد عادت نکرده است. در این شرایط باید یاد بگیرید پوشک نوزاد را سریع تر عوض کنید.
من احساس خوبی ندارم:
در مورد تغییراتی که در بدن نوزادتان رخ می دهد هوشیار باشید. ممکن است گریه های غیر عادی داشته باشد. در برخی از مواقع گریه هایش ضعیف و در موارد دیگر بسیار شدید است. هیچ کس به اندازه شما نوازدتان را نمی شناسد.اگر فکر می کنید مشکلی دارد با یک پزشک مشورت کنید.
سرو صدای زیادی در اطرافم وجود دارد:
اگر رفت و آمد افراد در خانه تان زیاد است ممکن است شاهد گریه های مکرر نوزاد خود باشید. در این شرایط سعی کنید او را به یک مکان آرام و بی سرو صدا ببرید.
منبع: مجله سلامت

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 110245 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse