مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير -اِلخَميس ٦ ذو القعده ١٤٣٩ - Thursday july 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  147   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/6/1396    
 
 
عقد تفاهم نامه همکاری مرکز رشد جهاددانشگاهی با انجمن گیاهان دارویی استان اردبیل

سرپرست جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: ‏تفاهم نامه همکاری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل با هدف هماهنگی و همکاری در راستای تجاری سازی محصولات دانش بنیان حوزه گیاهان دارویی و بازاریابی مشترک تولیدات استانی با انجمن گیاهان دارویی استان اردبیل منعقد شد.

مهران اوچی اردبیلی در این خصوص در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید» و با توجه به اهمیت بخش کشاورزی به ویژه حوزه گیاهان دارویی در توسعه استان اردبیل و امکان بهره‌گیری از تخصص‌های علمی، تحقیقاتی و کاربردی متقابل در امر توسعه گیاهان دارویی استان این تفاهم نامه به امضاء طرفین رسیده است.

وی با شاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی اذعان داشت: باید برای توانمندسازی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای و تحولاتی حوزه گیاهان دارویی استان اردبیل برنامه‌ریزی موثری صورت گرفته و متولیان و فعالان برنامه‌های مطلوبی را پیگیری نمایند.

سرپرست جهاددانشگاهی استان اردبیل افزود: در این تفاهم نامه به دنبال آن هستیم تا بهره‌برداری از امکانات علمی، فنی و آموزشی طرفین اعم از فضا و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی و پیاده سازی علوم مدرن و نوین روز در اراضی مستعد برای کشت محصولات متنوع به شکل موثری اتفاق افتد.

رئیس انجمن گیاهان دارویی استان اردبیل گفت: جهاددانشگاهی از جمله نهادهای دلسوز و موثر جامعه است و ما در تلاش هستیم تا فعالان حوزه گیاهان دارویی را با این نهاد اتصال دهیم.

رسول نیکخواه بهرامی اظهار داشت: بر این باور هستیم که با ورود نهاد به عرصه گیاهان دارویی و استفاده موثر از توانمندی های آن می‌توان در ساماندهی این حوزه حرکت‌های مثبتی داشته باشیم.

رئیس انجمن گیاهان دارویی استان اردبیل با ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه افزود: تدوین طرح‌های مشترک، تدوین مقررات و آئین نامه‌های اختصاصی متناسب با شرایط استانی، راه‌اندازی تیم‌های تحقیقات کاربردی منجر به تولید دانش فنی، همکاری در انتشار نتایج حاصل از تحقیقات مشترک در منابع و مجامع معتبر علمی و شناخت نیازهای منطقه و برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی می‌تواند مورد اجرای این تفاهم نامه باشد.

وی عنوان کرد: همه این اقدامات باید در سطح جامعه قابل درک و لمس باشد و مورد انتفاع همه فعالان قرار گیرد تا بهره‌مندی از ظرفیت‌های حوزه گیاهان دارویی نیز مفید واقع گردد.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 108692 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse