مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  121   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/5/1396    
 
 
همه ما به قرآن بدهکار و مدیون هستیم

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری تبریز، اظهار کرد: همه ما به قرآن بدهکار و مدیون هستیم و باید از دستورات و فرامین قرآنی پیروی کنیم تا در دنیا و قیامت سربلند باشیم.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز ، اظهار کرد: همه ما به قرآن بدهکار و مدیون هستیم و باید از دستورات و فرامین قرآنی پیروی کنیم تا در دنیا و قیامت سربلند باشیم.

وی افزود: در و دیوار جامعه باید با آیات قرآن مزین شود تا چشم رهگذران در کنار مشاهده انواع ظواهر دنیا، آیات قرآن را هم مشاهده کند.

وی با استناد به آیه ۱۶۰ سوره آل عمران عنوان کرد: در این آیه می‌خوانیم: اگر خداوند شما را یاری کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد و اگر دست از یاری شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یاری کند؟ و مؤمنان، تنها بر خداوند باید توکّل کنند.

حجت‌الاسلام حمیدی ادامه داد: کم توجهی به انسجام هدایتی قرآن کریم، تنها کم رونقی یک فعالیت قرآنی غیرلازم نیست، بلکه محرومیت از نقش آفرینی ویژه کلام وحی در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسان است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز از ضرورت عمل به دستورات و فرامین خداوند گفت و یادآور شد: آنچه که اسلام و رسول اکرم(ص) را بزرگ کرده همه در سایه قرآن کریم و عمل به دستورات و فرامین خداوند متعال است و اگر به دنبال سعادت و زندگی شرافتمندانه هستیم باید به آن پناه ببریم و از آن تبعیت کنیم.

وی با اشاره به اساسی ترین راه برای ترویج فرهنگ قرآن در جامعه افزود: اساسی ترین راه برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت و نهادینه آن در جامعه عمل به قرآن است، زیرا اگر قرآن بخوانیم یا حفظ کنیم باید گامی برای رسیدن به عمل به آیات آن باشد، در غیر این صورت ما در قبال قرآن مسئول خواهیم بود.

حجت‌الاسلام حمیدی تاکید کرد: جامعه‌ای که قرآن در آن منور باشد برترین جامعه است و این جامعه نهایت استعداد را در دریافت پیام‌های الهی پیدا می‌کند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 107797 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse