مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  135   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/5/1396    
 
 
فرهنگ وحیانی قرآن ضامن پیشرفت جامعه است

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر اتحادیه مؤسسات قرآنی آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: فرهنگ و معارف وحیانی قرآن کریم، چراغ راه جامعه اسلامی در رسیدن به رشد و تعالی است به طوریکه نهادینه شدن تعالیم حیات‌بخش آن ضامن سعادت و پیشرفت همه‌جانبه جامعه خواهد بود.

حجت‌الاسلام محمود هادی، مدیر اتحادیه مؤسسات قرآنی استان،  اظهار کرد: فرهنگ و معارف و حیانی قرآن کریم، چراغ راه جامعه اسلامی در رسیدن به رشد و تعالی است به طوریکه نهادینه شدن تعالیم حیات بخش آن ضامن سعادت و پیشرفت همه جانبه جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به نقش مؤسسات قزآنی در تزویج فرهنگ قرآنی افزود: مؤسسات قرآنی در راستای تحکیم و توسعه فعالیت‌های قرآنی و دینی و ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نقش تعیین کننده‌ای دارند.

وی خاطرنشان کرد: مؤسسات قرآنی باید با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اقشار مختلف مردم را به قرآن جذب کنند.

مدیر اتحادیه مؤسسات قرآنی آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: محافل دینی،‌ مرکز‌ اصلی‌ نشر معارف اسلامی و قرآنی‌ در ‌رشد جوانان است که‌ نقش مهمی‌ در تقویت‌ فرهنگ متعالی‌ دینی‌ دارند.

حجت‌الاسلام هادی بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌ عنوان نمادی بزرگ از کشورهای اسلامی باید به‌گونه‌ای مسئله ترویج فرهنگ قرآنی را گسترش دهیم که علاوه بر تأثیرگذاری مثبت و رو به رشد در جامعه، آن را به سایر کشورهای مسلمان و حتی کشورهای غیر مسلمان منتقل کند.

وی، از مناسب ترین الگوها برای تربیت نسل جوان گفت و افزود: قرآن و معارف اسلامی، شامل بهترین‌ آموزه‌ها و مناسب‌ترین الگو‏ها برای‌ تربیت‌ نسل جوان است؛ افزایش مؤسسات و خانه قرآن نقش مهمی در تقویت فرهنگ متعالی قرآنی و دسترسی آسان‌تر قرآن‌آموزان به آموزش‌های قرآنی و گسترش این آموزش‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام هادی، کلاس‌های آموزشی مفاهیم را در ترویج فرهنگ ناب محمدی تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: کلاس‌های آموزش روخوانی، روان‌خوانی، احکام و مفاهیم که برای نونهالان و نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود، نقش تعیین کننده‌ای در آموزش مفاهیم قرآنی و ترویج فرهنگ ناب محمدی در جامعه دارد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 107785 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse