مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد -اِلأَربِعا ٦ شوال ١٤٣٩ - Wednesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  170   بازدید    تاریخ درج مطلب  21/5/1396    
 
 
نفرات برتر برای قبولی در کنکور چگونه درس خواندند

نفرات برتر گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور ۹۶ شیوه مطالعه و برنامه ریزی درسی خود برای قبولی در کنکور را اعلام کردند

امیرحسین قویدل از شهر تبریز رتبه دوم رشته تجربی و رتبه سوم رشته زبان های خارجی را کسب کرده است؛ وی دوران تحصیل خود را در دبیرستان شهید مدنی 1 که جزو مدارس تیزهوشان است، سپری کرده است.

قویدل در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار کرد: برنامه ریزی برای قبولی در کنکور را از سال دوم دبیرستان آغاز کردم و در دوره پیش دانشگاهی به طور متوسط روزانه هفت ساعت مطالعه می کردم.

وی افزود: معدل کتبی دیپلم 20 و معدل دوره پیش دانشگاهی ام 19.97 است.

اغلب کلاس های کنکور مفید نیستند

قویدل با تأکید براینکه برای موفقیت در کنکور باید تمرکز اصلی بر کتابهای درسی باشد، عنوان کرد: اغلب کلاسهای کنکور مفید نیستند و بیشتر وقت داوطلب را هدر می دهند اما برای برخی دروس نیاز به استفاده از کلاسهای کنکور است و خود من نیز در تعداد محدودی از کلاسهای کنکور برای دروس اصلی رشته تجربی شرکت می کردم.

آموزش اصلی باید در مدرسه باشد

ارسلان یزدچی نیز رتبه چهارم رشته تجربی از شهر تبریز است، او نیز در دبیرستان شهید مدنی 1 که جزو مدارس تیزهوشان است دوران تحصیل خود را سپری کرده است.

یزدچی با اشاره به اینکه روزانه 12 ساعت مطالعه می کردم، گفت: آموزش اصلی باید در مدرسه باشد و تمرکز جدی داوطلبان نیز بر روی کتابهای درسی متمرکز شود.

یزدچی ادامه داد: برای دروس زیست شناسی، زمین شناسی و شیمی کتابهای درسی برایم در اولویت بود اما برای دروسی همچون ریاضی و فیزیک از کتابهای کمک آموزشی نیز استفاده کرده ام.

وی بیان کرد: زیست شناسی را 84 درصد، زمین شناسی 90 درصد و فیزیک را 100 درصد زده ام و تمایل دارم در رشته پزشکی دانشگاه تهران ادامه تحصیل بدهم.

* پسرم یک ساعت هم کلاس خصوصی نرفت

مهدی شفیعی داوطلب دیگری از شهر اردبیل است که موفق به کسب رتبه 9 در رشته تجربی شده است.

پدر این داوطلب گفت: از همان دوران کودکی تمام برنامه ریزی های درسی بر عهده فرزندم بود و من تا به حال یک بار به او نگفتم درس بخواند حتی در ایامی که کنکور داشت زمانی را برای مشاهده کنکور اختصاص می داد اما شبها تا ساعت 2 نیمه شب نیز مشغول مطالعه بود.

وی افزود: فرزندم در مدرسه تیزهوشان درس می خواند و هم اکنون با فعالیت در مدرسه ای به دانش آموزان برای قبولی در کنکور مشاوره های لازم را ارائه می دهد.

پدر این داوطلب با اشاره به اینکه حتی یک ساعت هم برای تدریس خصوصی فرزندم هزینه نکرده ام، عنوان کرد: بنده با مدرک دیپلم کارمند بازنشسته آموزش و پرورش هستم و پسرم در کار کشاورزی نیز به من کمک می کند و از زمانی که عنوان کرده اند نفر برتر کنکور شده است هنوز همدیگر را ندیده ایم چرا که او در شهر دیگری مشغول به کار است.

منبع: سایت آفتاب

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 107432 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse