مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  134   بازدید    تاریخ درج مطلب  16/5/1396    
 
 
گل بازی چگونه میتواند باعث خوشخط شدن دانش آموزان و کودکان شود

بسیاری از کودکان به دلیل ضعف در انگشتان خط خوبی ندارند و گل بازی در به تقویت سر انگشت کمک می کند و خانواده ها می تواند از طریق گل بازی این شرایط را برای فرزندشان مهیا کند

کودکان به صورت کلی میدان بازی را دوست دارند، اما متاسفانه امروز کودکان را در شرایطی قرار دادیم که از بازی های آماده استفاده کنند و با توجه به کمبود فضاهای بازی برای کودکان باید زمانی برای انجام بازی های طبیعی کودکان در نظر گرفته شود.

بازی های طبیعی به بازی هایی مانند آب بازی، گل بازی و شنا گفته می شود که در طبعیت وجود دارد کودکان با آنها سرگرم می شوند.

کودکان با گِل بازی خوش خط می شوند

گل بازی و آب بازی شرایط با نشاطی را برای کودکان ایجاد می کند و بهترین موقعیت و شرایط را برای سرگرمی و بازی کودکان فراهم می کند.

متاسفانه از جمله مشکلات امروز جامعه این است که در کنار سواد آموزشی کودک توجه ای به یادگیری تسلط به حرکات بدنی آن ها نمی شود.

نباید قدرت خلاقیت و ابتکار را از کودکان با دوری جستن از جریانات بازی های طبیعی که مهم ترین آن ها گل بازی است بگیریم زیرا کودکان از طریق گل بازی به آرامش درونی می رسند.

بازی های درشت به بازی هایی مانند دویدن گفته می شود و بازی های ریز یعنی بازی هایی که بدن بیشتر درگیر آن است و بدن کودک با انجام آن ها در مهارت ها و فعالیت های روز مره تسلط بیشتری پیدا می کند.

بازی های طبیعی این فرصت را برای کودک ایجاد می کند که بر بدن خود مسلط شود و آرامشی که کودک در گل بازی به دست می آورد در هیچ بازی به غیر گل بازی نمی تواند تجربه کند.

در صورتی که خانواده و مربیان به مقوله گل بازی کودک توجه کنند فضای رشد ذهنی او را بدون اینکه کودک حرفی بزند فراهم کرده اند.

متاسفانه خانواده ها به دلیل اینکه کودک لباس و محیط خانه را با گل بازی کثیف می کند به جای اینکه شرایطی را برای گل بازی کودک فراهم کنند مانع گل بازی کودک می شوند و فضای لازم برای رشد کودک را از طریق گل بازی را می گیرند در حالی که والدین باید شرایط لازم را برای بازی کودک در همه حالات بازی های طبیعی چه غیر طبیعی فراهم کنند.

در بازی های طبیعی مانند گل بازی باید به چند عامل مهم توجه کنیم نخست اینکه خلاقیت کودکان را توسعه دهیم زیرا کودک از طریق گل بازی نوآوری می کند، کودک با دست ساخته خود حرف می زند و از این طریق احساسات خود را بروزر می دهد و به آرامش می رسد. کنترل روان و اعصاب، حس آرامش و تسلط فرد به اعصاب در حوزه نوشتن و خواندن از جمله معجزه های گل بازی است.

بسیاری از کودکان به دلیل ضعف در انگشتان خط خوبی ندارند و گل بازی در به تقویت سر انگشت کمک می کند و خانواده ها می تواند از طریق گل بازی این شرایط را برای فرزندشان مهیا کند.

گل بازی شیرین ترین و لذت بخش ترین بازی است که می توان شرایط آن را در کنار وسایل بازی گران قیمت برای کودک مهیا کرد.

زمانی که کودک دچار تنش است از طریق گل بازی و بازی های طبیعی به آرامش می رسد، کودک از این طریق هر آنچه در ذهن دارد و قرار است تجربه کند با گل بازی به میدان عمل می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 107332 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse