مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر -اِلأِثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ - Monday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  699   بازدید    تاریخ درج مطلب  3/5/1396    
 
 
4 نکته طلایی برای پیشگیری از طلاق عاطفی

بیشتر ازدواج ها با عشق و علاقه و محبت طرفین صورت می گیرد؛ اما مشاهده می کنیم که به دلایل گوناگون شخصیتی، محیطی و اجتماعی، با گذشت زمان عشق و علاقه بینشان کم شده و گاهی کاملا از بین می رود.

طلاق مانند هر پدیده دیگری، اجتماعی دارای ریشه های مختلفی است که بدون بررسی دقیق و مقابله با آن جلوگیری از بروز چنین حادثه ای مشکل است.

اگر هر کدام دامنه توقع خویش را محدود سازند، و از عالم رویاها و پندارها بیرون آیند، و طرف مقابل خود را به خوبی درک کنند، و در حدودی که ممکن است توقع داشته باشند، جلوی بسیاری از مشکلات گرفته خواهد شد.

حاکم شدن روح تجمل پرستی و اسراف و تبذیر بر خانواده ها عامل مهم دیگری است که مخصوصا زنان را در یک حالت نارضایی دائم نگه می دارد، و با انواع بهانه گیری ها راه بروز مشکلات را صاف می کند.

*عدم تناسب فرهنگ خانوادگی از جمله دلایل طلاق است

این آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه بی اعتنایی زن و مرد به خواسته یکدیگر، مخصوصا آنچه به مسایل عاطفی بر می گردد؛ لازمه یک زندگی خوب در زندگی زناشویی مشخص شدن خواسته ها و محدودیت هاست، ادامه داد: اولین قانون آن انتظارات مشخص و شرط دوم مفهوم انتظارات است.

این مساله ای است که باید قبل از اختیار همسر دقیقا مورد توجه قرار گیرد که تناسب های لازم از جهات مختلف در میان طرفین رعایت شود در غیر اینصورت باید از به هم خوردن چنین ازدواج هایی تعجب نکرد.

ترس از آینده، احساس گناه، احساس تنهایی، انزوای اجتماعی و اختلال در هویت اجتماعی ، ارتکاب به جرم و بزهکاری  از جمله آسیب های طلاق عاطفی در بعد فردی است.

*اضطراب و پریشانی، پاسخ کودکان به خبر درگیری والدین است

‌تیرگی روابط والدین ذهن بسیاری از کودکان و نوجوانان را به خود مشغول می کند. سردی روابط و جدایی عاطفی علاوه بر ناراحتی های روانی و گرفتاری های زندگی، فرزندانی را بر جای می گذارد که به علت پرورش در شرایط نامساعد از نظر روانی و جسمانی وضع طبیعی ندارند؛ چرا که موجب افسردگی نوجوانان می شود، به نحوی که کمتر از زندگی لذت می برند، بی اشتهایی بر آنان چیره می گردد و خسته به نظر می رسند.

البته سن کودک در این دوره، در واکنش او نسبت به این رویداد مهم است. تجربه تنش برای تمام اعضای خانواده اضطراب زا می باشد و رفتارهای کودکان،‌نشان دهنده این اضطراب است.

به طوری که برخی از آن ها هیجانی شده یا رفتار واپس گرایی نشان می دهند. سردی روابط والدین حضور خنثی در کنار یکدیگر بر ویژگی هایی چون اضطراب،‌ گوشه نشینی، پرخاشگری، بهانه جویی، انتقام جویی، بی رحمی، غمگین بودن، زودرنجی، نزاع و درگیری، بدخوابی، بی اشتهایی،‌ بیزاری از زندگی، شک و دودلی و احساس بیماری در کودکان اثر فزاینده دارد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 106923 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse