مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد -اِثَّلاثا ٥ شوال ١٤٣٩ - Tuesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  208   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/5/1396    
 
 
فواید شبکه های اجتماعی از مضرات آن بیشتر است

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی حظور نداشته باشد. این شبکه های نوظهور بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته اند و آن هم در حدی که یک پست در این شبکه های می تواند بر روی افکار عمومی تاثیر گذار باشد. به بیانی دقیق تر، شبکه های اجتماعی، جامعه ای مجازی را تشکیل داده اند که تعداد افراد بسیار زیادی با هم در ارتباط هستند البته این جوامع تنها یکی راه ارتباط جمعی نیست چرا که احساسات انسان را نیر تحت تاثیر قرار میدهد. برای مثال با ورود به بزرگترین این جوامع یعنی فیسبوک، با فواید انبوهی از پست ها مواجه می شوید که عده ی خاصی از حاضرین در فیسبوک آن را دنبال می کنند. در حال حاضر، تحقیقات نشان می دهند که فواید این شبکه های از مضرات آن ها بیشتر است.

در یک تحقیق جامعه شناسی مشخص شده که اثرات مثبتی که ورود به شبکه های اجتماعی دارد از اثرات منفی آن بیشتر می باشد. در این تحقیق مشخص شده که در سال ۲۰۱۴ محتوای منفی موجود در این شبکات با سرعت بیشتری منتشر می شود اما متحوای مثبت آن با روندی آرام تر که البته تعداد اشتراک گذاری آن ها بیشتر بوده و در نهایت مخاطبان بیشتری به آن جذب می شوند.

بر اساس گفته های موجود در این تحقیق، کاربران در طولانی مدت محتوای مثبت این شبکه ها را ترجیح می دهد. نهایتا و بر اساس یافته های این تحقیق مشخص شده است که کاربران محتوای شاد و مثبت این جوامع را نسبت به محتوا و نکات منفی موجود در آن ترجیح می دهند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 106844 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse