مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  170   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/3/1396    
 
 
چطور آسیب های طلاق را برای کودکان کم کنیم

شما به عنوان والدین دلیل اصلی شکل گیری وضع موجود هستید و باید خود را وادار کنید یکسری باید و نباید هایی را در مورد فرزندتان رعایت کنید

1- مکان ثابتی را برای زندگی کودک بعد از جدایی تان در نظر بگیرید. اگر به طور پی در پی او را میان خانه خود، همسرتان یا پدربزرگ و مادربزرگ کودک جا به جا کنید، اجازه نخواهید داد او به ثبات برسد و از این بحران بگذرد. از آن مهم تر اینکه به فرزندتان حس بی تعلقی و خانواده نداشتن می دهید و این حس برای همه عمر روی روابط عاطفی او با دیگران تأثیر می گذارد.

2- به طور منظم و هفتگی با کودک دیدار داشته باشید. نگذارید فاصله دیدارهایتان به حدی شود که او از دلتنگی افسرده شده یا شما را فراموش کند.

3- به کودک توضیح دهید که در جدایی شما مقصر نیست. گاهی اوقات پدر و مادر با گفتن اینکه به خاطر تو جدا شدم تا راحت شوی، یا به خاطر تو این همه سال تحمل کردم، به کودک احساس گناه و عذاب وجدانی را می دهند که به هیچ عنوان مسئول آن نیست و این حس منفی همیشه او را سرخورده و بی اعتماد به نفس خواهد کرد.

4- وظایف والد بودن خود را انجام دهید و آن را به گردن والد دیگر نیندازید. بگذارید فرزندتان بداند که اگر با یکی از والدینش زندگی می کند، هنوز والد دیگر در زندگی اش نقش حمایتی دارد و می تواند از عاطفه و حمایت او برخوردار شود.

5- قبل از ازدواج مجدد حتماً کودک را در جریان بگذارید و پای او را از زندگی جدیدتان به کل قطع نکنید.

6- پیش فرزندتان به هیچ وجه از همسر خود بدگویی نکنید حتی اگر نیت تان آگاه کردن کودک از دلایل جدایی یا واقعیت ها باشد. یادتان باشد دلایل شما برای جدایی به کودکتان مربوط نمی شود؛ لااقل تا وقتی که بزرگ نشده و خودش تمایل به دانستن ندارد.

7- یارکشی نکنید و برای جدا کردن کودک از خانواده طرف مقابل تلاشی نداشته باشید. فرزندتان را مثل یک وسیله میان خود تقسیم نکنید و بدانید هر حرکت شما برای همیشه در ذهن کودک ثبت می شود.

8- کودک را تبدیل به ابزار جاسوسی نکنید یا از او برای فرستادن پیغام و پسغام بهره نبرید.

9- دلسوزی بیش از حد نداشته باشید و کودک را لوس نکنید. گاهی عذاب وجدان شما ممکن است منجر به رفتارهای خارج از قاعده شده و کودک را زیادی متوقع یا ناتوان بار بیاورد. به استانداردهای تربیتی خود حتی بعد از جدایی هم پایبند باشید.

10- برای سبک شدن خود، پیش فرزندتان درددل نکنید و او را به چشم سنگ صبور خود نبینید.

منبع: روزنامه ایران

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 105444 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse