مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد -اِلخَميس ٧ شوال ١٤٣٩ - Thursday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  248   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/3/1396    
 
 
خواندن، مقدمه‌ای برای فهم قرآن است

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر خانه قرآن شهری ثناء تبریز، اظهار کرد: خواندن، مقدمه‌ای برای فهم قرآن است و درک آن نیز در جای خود، مقدمه‌ای برای محقق ساختن دستورهای آن در زندگی فردی و اجتماعی است.

حوريه محمدپناه، مدیر خانه قرآن شهری ثناء ، اظهار کرد: خواندن، مقدمه ای برای فهم قرآن است و درک آن نیز در جای خود، مقدمه‌ای برای محقق ساختن دستورهای آن در زندگی فردی و اجتماعی است. به طور قطع، اگر مسلمانان از مفاد سوره‌های قرآن در زندگی خود الهام بگیرند، همه پاداش‌ها و خواسته‌های مشروع دنیا و آخرت را از آن خود خواهند کرد.

وی افزود: یادگیری قرآن و حفظ آن بسیار مطلوب است، ولی فراگیری آن مهم تَر است؛ گرچه پس از فراگیری، خواندن قرآن و حفظ قرآن بسیار با ارزش و مطلوب است.

محمدپناه، خاطرنشان کرد: در احادیث اسلامی برای تعلیم و تعلم قرآن کریم سفارش بسیاری شده و برای آن اجر و پاداش فراوانی در نظر گرفته شده است و این امر مسلمانان را بر آن داشته تا به عنوان یک تکلیف الهی قرآن را بیاموزند و به دیگران نیز آموزش دهند.

وی، از رشته‌های آموزشی خانه قرآن شهری ثناء گفت و ادامه داد: روخوانی، روان خوای، تجوید و مفاهیم به قرآن آموزان آموزش داده می شود.

مدیر خانه قرآن شهری ثناء با اشاره به رده سنی قرآموزان این خانه قرآن یادآور شد: ۳۰ قرآن آموز بزررگسال برای یادگیری قرآن در خانه قرآن شهری ثناء حضور می یابند.

وی با اشاره به فرموده امام جعفرصادق(ع) افزود: امام جعفرصادق(ع) می‌فرمایند: برای مومن شایسته است که پیش از فرا رسیدن مرگش قرآن را بیاموزد یا در حال آموزش دادن آن باشد.

محمدپناه، فراگیری قرآن را مایه برکت وقت انسان دانست و تاکید کرد: فراگیری و تلاوت قرآن اتلاف وقت نیست و به درس‌های دیگر ضربه نمی‌زند، بلکه مایه خیر و برکت وقت انسان و موفقیت بیشتر او در درس‌های دیگر خواهد شد. امروزه فراوانند قاریان و حافظان قرآنی که در درس هایشان نیز از دیگران موفق ترند؛ هم درس هایشان را به خوبی فرا گرفته‌اند و هم از برکات و معنویات قرآن بهره مند شده‌اند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 105422 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse