مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن -اِلأِثنين ١٤ جمادي الاولي ١٤٤٠ - Monday january 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  619   بازدید    تاریخ درج مطلب  10/3/1396    
 
 
علی دژبانی؛ماه رمضان دارای فرصت تبلیغی معنوی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

کارشناس پژوهش های کاربردی تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: فرصت تبلیغی، معنوی رمضان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، علی دژبانی کارشناس پژوهش های کاربردی و عضو کمیته های فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، در مصاحبه ای به نقش باور های معنوی و آموزه های دینی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و مواد مخدر اشاره کرد.


وی گفت: فرصت تبلیغی رمضان بهترین و موثرترین زمان بهره گیری از پتانسیل شبکه تبلبغ اعم از مبلغین، مبلغات، روحانیون مستقر و طرح هجرت، ائمه جماعات مساجد، هیئات مذهبی، مربیان قرآنی، اقشار تاثیر گذار و... در پیشگیری از آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد، مواد مخدر، طلاق، خشونت و... است. تعمیق و تقویت ارزش های دینی و باور های معنوی در افراد و بیان مضرات و زیان های فردی، خانوادگی و اجتماعی اعتیاد و مواد مخدر در منابر، مساجد، مراسم و برنامه های فرهنگی و دینی توسط مبلغین و مبلغات در پیشگیری و سالم سازی افراد جامعه از هرگونه اعتیاد نقش موثر و سازنده ای دارد.
دژبانی ادامه داد: اعتیاد بیشتر از آنکه علت بیرونی داشته باشد، محصول درون آشفته، بغرنج و پیچیده و بی ثباتی و تزلزل معنوی و اخلاقی انسان هاست، نتایج تحقیقات به عمل آمده در کشور های مختلف دنیا نشان می دهد که آرامش روانی و روحی و داشتن تعادل درونی ناشی از وجود باور های دینی و معنوی در انسان ها و ایمان راسخ افراد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد و مواد مخدر نقش حائز اهمیتی دارد.
دژبانی افزود: برگزاری جلسات توجیهی برای مبلغین و روحانیون در شهرستان ها و مرکز استان با عنوان همایش طلایه دارات تبلیغ، بر گزاری تعداد 12 مورد کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی و دوری از آسیب های اجتماعی ( اعتیاد و مواد مخدر ) برای شبکه تبلیغ و تشکل های دینی، برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی، مشارکت و همکاری در برنامه های فرهنگی مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر، آگاه سازی افراد جامعه به‌ویژه جوانان با هدف توانمند سازی معنوی و اخلاقی آنان در منابر، مساجد و محافل توسط مبلغین و روحانیون، توزیع بروشور و نصب پوستر و تراکت با محتوی پیشگیری از اعتیاد، بیان آسیب های اجتماعی و راهای پیشگیری از آن توسط مربیان طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان، بر گزاری مراسم معنوی اعتکاف با حضور بیش از شش هزار نفر با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برگزاری تعداد 400 مورد گفتمان دینی در مدارس با موضوعات مرتبط با آسیب های اجتماعی، ارایه 12 هزار مورد مشاوره دینی در سامانه پاسخگویی به شبهات دینی، درج تعداد 196 مورد مقاله و مطلب آموزشی در فضای مجازی و سایت های وابسته به اداره کل تبلیغات اسلامی مانند تبیان، گفتمان دینی و...، تجهیز و تقویت کتابخانه های مساجد روستایی، برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد
با رویکرد دینی و سبک زندگی اسلامی، تهیه و تدوین متون آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و توزیع آن در بین گروه های هدف، چاپ و توزیع کتاب اعتیاد و خدا درمانی با نگاه دین و علم و... از مهمترین برنامه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در حوزه ی پیشگیری از اعتیاد است.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 105121 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse