مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد -اِسَّبِت ١١ رمضان ١٤٣٩ - Saturday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  204   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/3/1396    
 
 
آیا افراد خلاق , کنجکاو هستند

افراد کنجکاو بیشتر برای پیدا کردن راه حل و ایده پردازی وقت گذاشته و ایده ی بهتری ارائه کرده بودند اگر می خواهید کارکنان خلاق داشته باشید که همیشه برای مشکلات راه حل های نو دارند؛ دنبال افراد کنجکاو بگردید. پژوهش جدیدی در دانشگاه ایالتی اورگان (Oregon State University) نشان می دهد که تست های شخصیت می توانند کنجکاوی را پیش بینی کنند. افرادی که در تست های شخصیت کنجکاوتر شناخته می شوند، در کارها و وظایفشان بیشتر راه های خلاقانه ارائه می دهند.
افراد کنجکاو بیشتر برای پیدا کردن راه حل و ایده پردازی وقت گذاشته و ایده ی بهتری ارائه کرده بودند. کنجکاوی گوناگون، یعنی کنجکاو بودن در مورد چیزهای مختلف؛ ویژگی مهمی در حل مسئله است. دلیل آن روشن است. افراد کنجکاو در حوزه های مختلف اطلاعات دارند. آن ها می توانند اطلاعات بیشتری در مورد یک مشکل جمع کنند و در نتیجه راه حل بهتری ارائه دهند.


از طرف دیگر، هرروز که می گذرد محیط های کاری و مشاغل، پویاتر و پیچیده تر می شوند. در دنیای امروز نیاز به کارکنانی که می توانند با شرایط متغیر سازگار شوند و مهارت های جدید بیاموزند بیشتر احساس می شود. یک سازمان برای موفق شدن به این ویژگی ها نیاز دارد.
معمولا کارفرمایان تاکید می کنند دنبال کارمندان خلاق و کنجکاو هستند. اما گاهی وقت انتخاب کارکنان که می رسد این ویژگی ها فراموش می شوند.
این پژوهش چطور انجام شد
این پژوهش که در ژورنال Personality and Individual Differences به چاپ رسیده، با بررسی ۱۲۲ دانشجو صورت گرفت.
کارکنان کنجکاوتر بهتر اطلاعات را جستجو می کنند، بنابراین راه حل های بهتری ارائه می دهند.
در این مطالعه از دانشجویان خواسته شد تا تست شخصیت بدهند. پژوهشگران به این وسیله کنجکاوی آن ها را ارزیابی کردند. بعد این دانشجویان تکلیفی آزمایشی در مورد توسعه برنامه تجاری یک محصول انجام دادند. پژوهشگران سطوح ابتدایی و پیشرفته ی خلاقیت را در این تکلیف ارزیابی کردند. ایده های دانشجویان بر اساس کیفیت و اصالتشان ارزش گذاری شدند.
یافته ها نشان می دهد:
نمرات کنجکاوی گوناگون شرکت کنندگان، با نمره ی عملکرد خلاقانه ی آن ها ارتباط قوی دارد. یعنی کسانی که کنجکاوتر بودند بیشتر برای پیدا کردن راه حل و ایده پردازی وقت گذاشته بودند و ایده ی بهتری ارائه کرده بودند. به یاد داشته باشید خلاقیت در حوزه های مختلف دید افراد را گسترده تر می کند.

کنجکاوها به طور متفاوتی اطلاعات را جستجو می کنند. این یعنی کارکنانی که کنجکاوترند بهتر در منابع مختلف به دنبال اطلاعات می گردند و درنتیجه راه حل های بهتری می دهند. آن ها همان ابتدا سوال های بیشتری می پرسند و وقت بیشتری برای مرور جزئیات می گذارند.خلاقیت یک مهارت است که می توانید آن را پرورش دهید. هرچه بیشتر برای آن تمرین و تلاش کنید بیشتر نتیجه می گیرید.
خلاقیت یک مهارت است که می توانید آن را پرورش دهید. هرچه بیشتر برای آن تمرین و تلاش کنید بیشتر نتیجه می گیرید.
شما چقدر کنجکاوی به خرج می دهید؟ چقدر به دنبال راه های خلاقانه برای مشکلات روزمره تان هستید؟
منبع: سایت آفتاب

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 104839 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse