مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير -اِثَّلاثا ٢٣ ذو القعده ١٤٤١ - Tuesday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  762   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/2/1396    
 
 
امسال سال توست

هدف داشتن در زندگی آن قدر مهم است که نمی‌شود آن را انکار کرد یا نادیده گرفت.اگر هدفی در زندگی نباشد نمی‌توان یک زندگی معنادار داشت و حتی بدون برنامه ریزی، احتمالا ازپشت میز کارمان هم بلند نمی‌شویم، چرا که اهداف عمدتا انگیزه ای برای زندگی در افراد هستند و به همین دلیل است که باید اهدافتان را بشناسید و برایشان برنامه ریزی داشته باشید.بعد از این همه شور و هیاهوی اسفند و بعد از نو شدن سالی جدید، شما هم باید اهدافتان را برای یک سال آینده، برنامه ریزی کنید. یک سالی که می‌تواند آغاز گر سال‌هایی پربار در زندگی آتی تان باشد. قدم‌هایی که برای رسیدن به اهدافتان باید بردارید بسیار ساده است اما نیاز به نخستین گام دارد.

اهدافتان را روی کاغذ بیاورید

قطار کردن لیستی از اهداف در ذهن، عمدتا موثر نیست. تاثیر گذاری اهداف زمانی خود را نشان می‌دهد که دست به قلم شوید و اهدافتان را به طور دقیق بر روی کاغذ بیاورید. به خاطر داشته باشید که در ثبت اهداف حتما اولویت بندی را مد نظر داشته باشید و تا زمانی که به آن خواسته نرسیده اید این هدف را از صفحه کاغذتان پاک نکنید.

واقع‌بین باشید

وقتی قرار شد اهدافتان را روی کاغذ بنویسید مراقب یک مساله باشید، قرار نیست هر آمال و رویایی که داشتید ثبت کنید بلکه در انتخاب اهدافتان حتما واقع بین باشید تا دلسردی گریبانگیرتان نشود. پس با توجه به قوای جسمی، مالی و روانی تان به تعیین اهداف بپردازید.

معنویات فراموش نشود

شاید وقتی صحبت از هدف گذاری می‌شود، ذهن اکثریت افراد به سمت هدف گذاری‌های مادی معطوف می‌شود، حال آنکه لزوما تعیین هدف نباید به این شکل باشد. برای اهداف معنوی نیز برنامه ریزی کنید مثلا یکی از خصلت‌های بدتان را که موجب آزار خود و اطرافیانتان شده است، بیابید. با خودتان قرار بگذارید که در این سال جدید برای از بین بردن یا به حداقل رساندن این خصلت چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟ هر روز که از خواب بیدار می‌شوید روی این مساله تمرکز کنید؛ در نهایت خواهید دید که در این زمینه پیشرفت چشمگیری کرده اید.حتی توصیه می‌کنیم یک روز در هفته یا ماه را صرف انجام یک کار معنوی کنید. همین گام‌های کوچک می‌تواند از شما انسان دیگری بسازد.

به مادیات هم توجه کنید

مادیات همیشه در زندگی ما انسانها نقش مهمی داشته و دارد. بهتر است امسال راه‌های دیگری برای مدیریت جدی‌تر مسائل مادی را انتخاب کنید. مثلا استفاده از یک قلک بسیار می‌تواند موثر باشد. حتی توصیه می‌کنیم این اقدام در راستای یک هدف خاص باشد مثلا بر روی قلکتان بچسبانید: هزینه سفر در نوروز ۹۷.

مثبت‌اندیشی را تقویت کنید

برای افزایش حس مثبت اندیشی در خود، در هر واقعه ای، به دنبال نکات مثبت پدید آمده از آن باشید و در هر مساله ای به این فکر کنید که بدتر از آن هم امکانش هست؟ برای نمونه اگر در کار خود مشکلی دارید که شما را دچار استرس کرده، به این فکر کنید که اگر بیکار بودید، وضع نامناسب تری داشتید در ضمن، پیش از تمرین مثبت اندیشی، تفاوت آن را با بی خیالی و سهل انگاری بررسی کنید.

زمان را مدیریت کنید

مدیریت زمان، یکی از مهارت‌های زندگی برای ایجاد آرامش است. شما این اصل را وقتی به طور کامل اجرا کرده اید که برای همه کارهایتان، وقت کافی داشته و توانایی این را داشته باشید که از سرعت در کارها، دچار استرس نشده و از تاخیر در آن‌ها نیز دچار دلشوره نگردید، چرا که برای مسائل غیرقابل پیش‌بینی هم، زمانی را در نظر گرفته اید.

ورزش کنید

ورزش‌‌ باعث می‌‌شود هورمون‌‌های شادی ‌بخش بیشتری از دستگاه عصبی و غدد مربوطه، ترشح شود و احساس آرامش عمیق تری را تجربه کنید.

سالم زندگی کنید

امسال یک تصمیم راسخ برای زندگی سالم بگیریید. قطع مصرف خوراکی‌های مضر، ورزش منظم، معاشرت با افراد شاد و سر زنده، چکاپ منظم وضعیت جسمانی، رسیدگی و توجه به وضعیت روحی و.. از جمله اقداماتی است که در این سال جدید حتما در اولویت فعالیت‌هایتان قرار دهید. تا جایی که می‌توانید به سلامت خودتان اهمیت دهید تا بیماری‌های جسمی و روحی از شما دور شوند.اغلب مشاهده می‌شود که بسیاری از مردم در شروع سال، اهدافی را در ذهن می‌پرورانند و برخی دیگر یک گام هم بیشتر برداشته و اهداف و آرزوهای خود را روی کاغذ می‌آورند اما در نهایت آن را در پوشه ای بایگانی کرده و تا پایان سال نیز دیگر به آن کاری ندارند. اما امسال وقت آن رسیده که اهدافی را برگزینید و با استفاده از یک جدول زمان‌بندی شده، مدام آن را بررسی کنید و آخرین وضعیت پیشرفت خود را دائما مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. به این ترتیب، اگر پیشرفتی به سوی خود مشاهده کنید، احساس رضایت و خرسندی خواهید کرد و خود به خود به ادامه راه، ترغیب می‌شوید و هرگاه به بیراهه کشانده شوید، خود را به مسیر درست هدایت خواهید کرد.پس شک نکن؛ امسال سال توست.

منبع: رونامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 103563 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse