مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين -اِثَّلاثا ١٩ رجب ١٤٤٠ - Tuesday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  862   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/1/1396    
 
 
برگزاری کرسی های آزاد اندیشی فرصتی برای بیان عقاید است

کارشناس پژوهش های کاربردی تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: گفتمان های دانشجویی و کرسی های آزاد اندیشی فرصت و زمینه ای برای بیان عقاید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، علی دژبانی کارشناس پژوهش های کاربردی و دبیر گفتمان های دانشجویی اظهار داشت: گفتمان های دانشجویی پاسخ به نیاز های فکری، عقیدتی، دینی، فرهنگی و اعتقادی محیط دانشگاهی است.

دبیر گفتمان گفت: با توجه به پیشرفت علوم و فنون، توسعه و رشد فناوری اطلاعت و تغییرات و تحولات سریع و شتابان عصر دانش و اطلاعات، گوناگونی شبکه های ماهواره ای و اینترنتی، ظهور سیستم های جدید ارتباطی صوتی و تصویری از قبیل توئیتر، اسکایپ و نیز ورود به عصر نوین خرد و فرزانگی ( مهارت بکارگیری داده ها و پردازش اطلاعات ) طبیعی است که ذهن بشر به‌ویژه ذهن جستجوگر و کنجکاو دانشجو با شبهات مختلف فکری، اعتقادی، مذهبی مواجه می‌شود. که این شبهات در حقیقت بت ها و یا موانع شناخت حقیقی انسان از خود، خدا، نظام هستی، طبیعت و دیگران است.

دژبانی اشاره کرد: برنامه گفتمان های دانشجویی و کرسی های آزاد اندیشی در واقع فرصتی برای بیان نظریات و عقاید و محفلی علمی برای بررسی موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی روز و پاسخ به نیاز های فکری، عقیدتی، دینی و علمی دانشجویان است.

دبیر گفتمان های دانشجویی افزود: بنا بر گزارش ها و آمار های منتشره بیش از ده هزار سایت ضد اسلامی و ضد شیعی ایجاد و به شبهه افکنی علیه اسلام و مذهب شیعه مشغول می باشند. که این رویکرد اغوا گرانه تهدید بزرگی برای جامعه به‌ویژه برای اقشار عظیم دانش آموز و دانشجو بوده و عامدانه به تخریب فکری و عقیدتی می پردازد.

وی گفت: یکی از شیوه های مقابله با این شبهات، برنامه گفتمان های دانشجویی است که با بهره گیری از اساتید و متخصصان علوم دینی، تربیتی و اجتماعی و برنامه ریزی آینده نگر نیاز های فکری، اعتقادی و معنوی دانشجویان را مرتفع می سازد.

دژبانی ادامه داد: در طول سال 95، تعداد 20 مورد گفتمان دانشجویی با موضوعات مختلف دینی، فرهنگی و اجتماعی با همکاری دانشگاه ها برای دانشجویان برگزار شد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :2.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 103413 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse