مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين -اِثَّلاثا ١٩ رجب ١٤٤٠ - Tuesday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  824   بازدید    تاریخ درج مطلب  24/1/1396    
 
 
خدمت رسانی به مردم از ویژگی های بارز اخلاقی امام جواد ( ع) بود

کارشناس آموزش و پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جود و بخشش و خدمت رسانی به مردم از ویژگی های بارز اخلاقی امام جواد ( ع) بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، علی دژبانی در مصاحبه ای به مناسبت گرامیداشت روز میلاد امام جواد (ع) اظهار داشت: امامان معصوم ( ع) جامع فضایل و مناقب و شایسته ترین انسان های عصر خود بوده اند و حقیقت و سعادت طلبان عالم که وجدانی آگاه و عقلی پویا دارند با مطالعه و بررسی زندگی، رفتار و سیره ائمه اطهار (ع) از عمق جان شیفته آنان می شوند و در موارد بسیاری، مطالعه همین سیره و اخلاق آنان را به سوی حق و حقیقت راهنمون می‌شود.

وی افزود: از ویژگی های بارز امام جواد ( ع)، داشتن "صبر، شکیبایی و بردباری " در مقابل مصائب و حوادث ناگوار روزگار بود. در مقابل پیشامد های سخت هیچ گاه بر آشفته نمی شد.

دژبانی گفت: امام جواد ( ع) تمام فضایل و کمالات انسانی را از اجداد طاهرین خود به ارث برده بود. یکی از خصلت های والایی که آن گرامی به تمام معنا حائز آن بود، "شجاعت و صراحت در گفتار های حق طلبانه" بود.

کارشناس پژوهش افزود: از دیگر ویژگی های آن امام همام " جود، احسان و بخشش " است که لقب جواد هم به خاطر همین ویژگی بوده که برگرفته از نام های زیبای پروردگار متعال است. خدمت به مردم و رفع نیاز های آنان در متن زندگی امامان معصوم علیه السلام قرار دارد. امام جواد (ع) نیز در این عرصه پیشتاز بود. از منظر امام جواد (ع) " خدمت رسانی به مردم " در اثر نزول رحمت الهی بر انسان است و اگر فردی در این عرصه کوتاهی و سهل انگاری کند، ممکن است نعمت های الهی را از دست بدهد.

دژبانی ادامه داد: امام جواد (ع) در خصوص نیکوکاری و خدمت گزاری صادق به مردم می فرمایند: " انسان با داشتن سه خصلت پسندیده می تواند به مقام رضوان و خشنودی الهی برسد: زیاد آمرزش کردن، نرم خویی و مدارا با مردم و زیاد صدقه دادن ".

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 103141 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse