مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر -اِلخَميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤٠ - Thursday December 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  303   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/11/1395    
 
 
قرآن بخاطر خود قرآن خوانده شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر مؤسسه قرآنی حضرت بقیه الله(عج) با توصیه‌ای به همگان مردم اظهار کرد: قرآن را برای خود قرآن بخوانند و اخلاص در کار خود داشته باشند.

داود بی غمی، مدیر مؤسسه قرآنی حضرت بقیه الله(عج) ، اظهار کرد: کمبود مالی و همچنین کمبود مربی برای آموزش از مشکلات رو در روی ما ادامه کار در این مؤسسه می‌باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰ نفر قرآن آموز مشغول آموزش در این مؤسسه هستند، گفت: از این تعداد ۱۲۰ نفر را آقایان و ۲۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

بی غمی، حفظ، قرائت، مفاهیم و ترتیل را از جمله دوره‌هایی اعلام کرد که در مؤسسه  قرآنی حضرت بقیه الله(عج) آموش داده می‌شوند.

مدیر مؤسسه قرآنی حضرت بقیه الله(عج)، ادامه داد: خواندن قرآن  از بزرگ‌ترین عبادات و از جمله اسباب و وسایلی است که موجب دخول در بهشت می‌شود.

وی افزد: از عوامل مهجوريت قرآن می‌توان به كنار گذاشتن اهل بيت(ع) از صحنه اجتماع، پيروی مردم از هواهای نفسانی و وسوسه‌های شيطانی، عدم توجه مردم به نقش سازنده قرآن در زندگی و گسترش خرافات در جامعه اشاره كرد.

بی غمی از مصادیق مهجوریت قرآن گفت و ادامه داد: نخواندن قرآن، ترجيح غير قرآن برقرآن، تدبّر و انديشه نكردن در قرآن و از همه مهم‌تر عمل نكردن به قرآن از مصاديق مهجوريت قرآن است.

مدیر موسسه قرآنی حضرت بقیه الله(عج) با توصیه‌ای به همگان یادآور شد: قرآن را برای خود قرآن بخوانند و اخلاص در کار خود داشته باشند.

بی غمی با اشاره به نقش نا آگاهی انسان در پیروی از قرآن گفت: هر قدر انسان نسبت به عظمت و منزلت قرآن و نقش آن در زندگی خويش جاهل باشد، به همان ميزان شوق و ذوق او در اطاعت از آن كمتر خواهد شد؛ وقتی انسان نداند كه اين كتاب چه فايده و بركاتی برای او دارد، به يقين رغبتی در توجه و پيروی از آن نشان نمی‌دهد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100996 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse