مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  168   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1395    
 
 
در زمستان این اشتباهات را برای پوستتان ترک کنید

دست ها و لب های ما در طول زمستان ضربه ی زیادی می خورند زیرا ما تمامی نقاط بدن را اغلب می پوشانیم به جز این دو. به همین دلیل بسیار مهم است که آن ها را مرطوب نگه داشته و از آن ها حفاظت کنید.

آب و هوای سرد باعث مشکلات پوستی خاصی خواهد شد. چگونه می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کرده و چگونه آن ها را درمان خواهید کرد؟

تغییر ندادن محصولات مراقبت پوستی

شما نمی توانید تمام سال از یک کرم استفاده کنید. پوست شما با تغییر فصل نیاز به محصولات مختلف دارد – خصوصاً در زمستان که هوای اطراف خشک است. اگر از فوم پاک کننده ی صورتی استفاده می کنید که اسیدی است حالا زمان آن رسیده تا آن را با فوم های روغنی عوض کنید.

در مورد مرطوب کننده ی خود نیز کمی دقت کنید. حتی اگر پوستتان چرب است باز هم نیاز به استفاده از مرطوب کننده دارید. مرطوب کننده ها کمک می کنند پوست متعادل و سالم بماند. هوای زمستان به این معناست که پوست نیاز به رطوبت بیشتری دارد. شما می توانید از مرطوب کننده های قوی تر استفاده کرده و یا یک روغن صورت به روال روزانه ی مراقبت های پوستی خود بیفزایید تا پوستتان رطوبت بیشتر مورد نیاز خود را دریافت کند.

لایه برداری نکردن

به این دلیل که در زمستان بدنتان با لباس بیشتر پوشیده می شود نباید لایه برداری پوست را متوقف کنید. با این کار سلول های پوستی مرده روی پوست شما جمع شده و باعث می شوند پوست کدر و مرده به نظر برسد. همچنین محصولات دیگر مراقبت پوستی، خصوصاً مرطوب کننده ها، آن طور که باید عمل نخواهند کرد.

از آنجایی که زمستان است نباید زیاد لایه بردار شما سخت باشد. به جای آن می توانید خودتان لایه بردارهای ملایم تر ساخته یا از بیرون تهیه کنید. این لایه بردارها ترکیب روغن های مرطوب کننده و نمک یا دانه های دیگر برای لایه برداری بدن هستند.

استفاده نکردن از ضد آفتاب

با وجودی که روزهای زمستان کوتاه تر هستند شما هنوز هم نیاز به استفاده ی روزانه از ضد آفتاب دارید. در زمستان ممکن است به همان اندازه ی تابستان به پوست خود آسیب برسانید. به یاد داشته باشید اگر ورزش های زمستانی مانند اسکی یا اسکیت روی یخ را دوست دارید ممکن است در زمان ورزش دچار آفتاب سوختگی شوید، زیرا نور خورشید روی برف ها منعکس خواهد شد. حتماً از یک ضد آفتاب رطوبت رسان با حداقلSPF 30 (برای صورت و لب ها) استفاده کنید. فراموش نکنید نقاطی مانند پشت گوش ها یا پشت گردن را نیز ضد آفتاب بزنید. اگر در ارتفاعات می روید این امر بسیار ضروری است زیرا اشعه ی خورشید با افزایش ارتفاع بیشتر خواهد شد.

فراموش کردن دست ها و لب ها

دست ها و لب های ما در طول زمستان ضربه ی زیادی می خورند زیرا ما تمامی نقاط بدن را اغلب می پوشانیم به جز این دو. به همین دلیل بسیار مهم است که آن ها را مرطوب نگه داشته و از آن ها حفاظت کنید. برای خودتان یک کرم دست و یک بالم لب تهیه کنید و در طول روز مرتباً از آن ها استفاده داشته باشید. با تکرار مداوم این محصولات روی دست و لب ها می توانید مانع ترک خوردن و حتی خونریزی آن ها شوید.

عدم رطوبت رسانی در زمان صحیح

برای اینکه رطوبت رسانی به پوست شما موثر باشد باید آن را در زمان صحیح انجام دهید. این زمان درست وقتی است که تازه دوش گرفته اید و پوست هنوز مرطوب است. با این کار شما رطوبت را قبل از خارج شدن از پوست در آن گیر می اندازید. این یک گام مهم است تا مطمئن باشید پوستتان در طول زمستان نرم می ماند. همچنین در این فصل زمان زیادی زیر دوش آب گرم نمانید. آب گرم رطوبت مورد نیاز پوست را از بین می برد.

منبع: سایت ویکی 5040

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100218 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse