مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  172   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1395    
 
 
زندگی سالم

موضوع شیوه زندگی سالم به خودی خود موضوع مهمی می باشد که باید در مورد آن به مطالعه و تحقیق بپردازیم. یك شیوه زندگی سالم باید با محیط اجتماعی خودش سازگار باشد و جز با تصور آن به عنوان مجموعه ای از مداخله های هماهنگ با شیوه زندگی گروه های هدف، احتمال موفقیت برنامههایش اندك خواهد بود. شیوه زندگی سالم، منبعی ارزشمند برای کاهش شیوع و تأثیر مشکالت بهداشتی و ایمنی، ارتقای سالمت، تطابق با عوامل استرس زای زندگی و بهبود کیفیت زندگی میباشد با این حال، قانع کردن مردم به این که سالمت یك سرمایه مناسب است و ایجاد انگیزه برای خلق فرهنگی سالمت پرور فرآیندی پیچیده میباشد. هم زمان با کاهش بودجه های دولتی، فشار به مردم برای برخورداری از یك زندگی سالم افزایش مییابد. در چنین حالتی سیاست گذاران باید به نقش رهبری خود در این زمینه متفکرانه بیاندیشند و بیش از گذشته به کاهش تنش بین مسوولیت های فردی )من چه باید بکنم( و نیز مسوولیت های اجتماعی ) ما چه باید بکنیم، من برای آن چه که در اطرافم رخ می دهد چه باید بکنم مردم و استقرار محیط های سالم در جوامع، انتخاب سیاست های سالم و کاهش شکاف عدالت اجتماعی توجه نمایند. در این مقاله مروری به شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به دخانیات و پیشگیری از تشویش و اضطراب و غیره میکنیم. مطالبی که سعی در یافتن راهکارهایی برای یافتن شیوه های زندگی سالم شده است.امید آن که بتوانیم به بهترین نحو زندگی کنیم.

آن چه در ایجاد زندگی سالم نقش دارد ارتقاء سالمت است. منظور از ارتقاء سالمت، فرایندی است که افراد را قادر می سازد توانائی و فعالیت خود را بهبود و وضعیت سالمت خود را افزایش دهند.ارتقاء سالمت نیاز به انجام رفتارهای سالم دارد برای مثال جلوگیری از گرایش به دخانیات و یا جلوگیری از بروز نگرانی گونه ای از رفتارهای سالم می باشد. یکی از نیازهای مهم انسان، نیاز به احترام از سوی دیگران نه تنها ایراد ندارد بلکه یکی از نیازهای روانی طبیعی انسان است و به دنبال پیروی از قواعد و هنجارهای اجتماعی، پیشرفت، موفقیت، فعالیت های سالم و برخورداری از سبك زندگی سالم به دست می آید.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100205 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse