مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت -اِجُّمعَة ١١ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  194   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1395    
 
 
اهمیت شیوه زندگی سالم در سالمندان

سالمندی بیماری نیست، بلکه مرحله ای از چرخه زندگی و یک فرایند طبیعی است که هرگز متوقف نمی شود. توجه به شیوه زندگی در این دوران اهمیت زیادی دارد. یک شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی، باعث افزایش طول عمر فرد می شود. علاوه بر آن، می تواند زمان از کار افتادگی فرد را نیز کاهش دهد. تجزیه و تحلیل داده های 25 ساله توسط محققان دانشگاه پترزبورگ نشان داده است که اتخاذ یک شیوه زندگی سالم، مدت دوره از کار افتادگی در زمان پیری را کاهش می دهد. از کار افتادگی، به طور معمول در پایان زندگی افراد اتفاق افتاده و مشکلات زیادی را برای فرد و اطرافیانش ایجاد می کند. از طرف دیگر، از کار افتادگی، هزینه مراقبت های بهداشتی و درمانی را نیز افزایش می دهد. بررسی ها نشان داده که ترک سیگار و مصرف مواد مخدر، فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی مناسب، کنترل وزن و حمایت های اجتماعی، از جمله عواملی هستند که مرحله از کار افتادگی را به تعویق انداخته و مدت آن را کوتاهتر می کنند.

 اجتناب از مصرف روغن های جامد و غذاهای سرخ شده، کاهش مصرف گوشت قرمز و جایگزینی آن با گوشت های سفید مانند مرغ و ماهی، محدود کردن مصرف نمک و شکر، مصرف بیشتر سبزی و میوه های خام به صورت روزانه، اجتناب از مصرف غذاهای دیر هضم و نفاخ، کم کردن حجم غذای مصرفی در هر وعده و افزایش تعداد وعده های روزانه غذایی، از جمله توصیه های غذایی هستند که رعایت آن ها در تمام طول زندگی و به خصوص دوران سالمندی، در ارتقای سطح سلامت، بسیار مهم است. علاوه بر آن، تجزیه و تحلیل داده ها نشان داده که چاقی یکی از معضلاتی است که روند رو به رشد آن، باعث از کار فتادگی سریع تر می شود. بنابراین، با داشتن یک زندگی سالم و مراقبت های ویژه، می توان این دوران را به دورانی مطلوب، لذت بخش و توأم با سلامتی تبدیل کرد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100198 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse