مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت -اِلأِثنين ٧ شعبان ١٤٣٩ - Monday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  198   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1395    
 
 
قرآن زندگی انسان‌ها را در سایه اخلاق سعادتمند می‌شمرد

گروه فعالیت‌های قرآنی: مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت، گفت: قرآن کریم به مسئله اخلاق، چنان بها می‌دهد که آن را جزو اهداف اصیل نبوت عام می‌شمارد و زندگی انسان‌ها را در سایه اخلاق، زندگی سعادتمند می‌شمرد.

حجت‌الاسلام قهرمان احمدی، مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت ، اظهار کرد: قلمرو اخلاق، اعمال و رفتار فردی و اجتماعی و بین‌المللی انسان را شامل می‌شود و روابط میان انسان با خدا و انسان با خود و انسان با دیگران و طبیعت را تنظیم می‌کند و نتیجه آن رسیدن فرد و جامعه به رستگاری و کمال است.

وی، افزود: قرآن کریم به مسئله اخلاق، چنان بها می‌دهد که آن را جزو اهداف اصیل نبوت عام می‌شمارد و زندگی انسان‌ها را در سایه اخلاق، زندگی سعادتمند می‌شمرد و انسانی را که متخلق به اخلاق الهی نیست، بازنده می‌داند.

حجت‌الاسلام احمدی، با استناد به کلام پیامبراکرم(ص) ادامه داد: حضرت محمد(ص) می‌فرمایند:" اخلاق نیکو گناهان را می‌برد و محو و نابود می‌گرداند، چنانکه خورشید یخ را آب می‌کند".

امام جمعه هریس، از اساس اخلاق گفت و اضافه کرد: اساس اخلاق از خودشناسی و خودسازی شروع می‌شود، یعنی اگر در اخلاق فردی، خودسازی نکنیم و بنیان اخلاق فردی را از شناخت نفس خود آغاز ننماییم هر گونه بحث، مذاکره، تدریس، تعلیم و تعلم و آموزش و پرورش مفید فایده نیست و ارزش آنچنانی ندارد.

مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت، تاکید کرد: بطور کلی هر کاری برای خدا و در راه تقرب به خداوند باشد پاداش نیکو داشته و جزء اخلاق حسنه است و اگر هر صفت حتی پسندیده برای ارضاء نفس خویش و برای غیر خدا بوده باشد واکنش سوء دارد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100183 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse