مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد -اِلخَميس ٧ شوال ١٤٣٩ - Thursday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  182   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/10/1395    
 
 
دستورات متعالی قرآن متضمن سعادت حقیقی بشر است

گروه معارف: امام جمعه جلفا اظهار کرد: اسلام و دستورات متعالی قرآن متضمن سعادت حقیقی بشر در تمامی اعصار است.

حجت‌الاسلام علی انتظاری، امام جمعه جلفا ، اظهار کرد: اسلام و دستورات متعالی قرآن متضمن سعادت حقیقی بشر در تمامی اعصار است، چرا که قرآن رنگ کهنگی به خود نمی‌گیرد

وی خاطرنشان کرد: سعادت یا نیک بختی نامی است که معمولاً‌ انسان‌ها به مطلوب نهایی خود می‌دهند، اما به رغم توافقی که در نامیدن مطلوب نهایی به سعادت دارند در تعریف آن بر یک عقیده نیستند.

حجت الاسلام انتظاری، سعادت را هدف مهم زندگی دانست و یادآور شد: برای انسان سعادت و خوشبختی هدف مهم زندگی است. مردم انرژی قابل توجهی را صرف جستجوی سعادت و هم چنین در صورت به دست آوردن آن، صرف حفظ آن می‌کنند. اهمیت خاصی که سعادت به عنوان یک ارزش انسانی دارد حس ما را بر می‌انگیزد تا برای نیل به آن، وقت و همت گماریم .

حجت‌الاسلام انتظاری با استناد یه فرموده حضرت علی(ع) ادامه داد: مولای مقیّن می‌فرمایند:" کسی که بهره‌ای از دانش ندارد معنا ندارند که دیگران او را سعادتمند بدانند".

امام جمعه جلفا، افزود: هدف از خلقت انسان سیر الی المطلوب است رسیدن به لقاء الله که خداوند متعال برای رسیدن به این هدف متعالی رسولانی برای او فرستاد تا به واسطه آنان سعادت دنیا و آخرتش را در دست وی قرار دهند و آنان در بهشت برای همیشه جاودان باشند و از جوار او روزی بخورند.

حجتالاسلام انتظاری از نقش قابلیت فردی برای رسیدن به سعادت گفت و تاکید کرد: باید باور کرد هر کس عامل خوشبختی و سعادت خویش است. خوشبختی و سعادت خوردنی نیست، بلکه دریافتنی است. رسیدن به خوشبختی به قابلیت فردی بستگی دارد. هر کس می‌تواند از امکانات و مادی و غیر مای خود طوری استفاده کند که زندگیش به جهنم تبدیل شود یا طوری که زندگی‌اش آکنده از زیبایی، عشق و خوشبختی، صفات بهشتی شود این بستگی به خود انسان دارد که چگونه و از چه منبعی معرفت کسب کند و در چه مسیری حرکت کند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100179 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse