مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت -اِلأَربِعا ٩ شعبان ١٤٣٩ - Wednesday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  164   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/10/1395    
 
 
چاقی موجب تغییر ژنتیک می‌شود

«وراژنتیک» بررسی و مطالعه ای است در مورد اینکه چگونه رفتارها و تجارب ما می‌تواند DNA را تغییر داده و صفات جدیدی را به نسل‌های آینده منتقل کند.اخیرا محققان بیان کردند که چاقی می‌تواند تغییرات وراژنتیک در DNA ما ایجاد کند و عواقب نامطلوب بهداشتی را برای فرزندان آینده ما به همراه آورد.

در یک مطالعه که هنوز به عنوان بزرگ‌ترین مطالعه در مورد اثر شاخص توده بدنی (BMI) بر روی DNAانجام شده، محققان دریافتند که تغییرات قابل توجهی در حالت ژن‌هایی که مسئول متابولیسم چربی و حامل لایه و در جایگاه ژن مرتبط با التهاب درDNA افراد با نمایه توده بدنی بالا بودند، ایجاد شد.

در نهایت، این تیم قادر به شناسایی علامت‌های وراژنتیکی شد که می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را پیش بینی کند. کریستین گیگر، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نتایج ما بینش‌های جدیدی را در رابطه با اینکه خط سیرهای سیگنالینگ به وسیله چاقی تحت تاثیر قرار می‌گیرند، ایجاد کرده است.

ما امیدواریم این کار به شیوه‌های جدید پیش بینی و احتمالا جلوگیری از دیابت نوع ۲ و دیگر عواقب اضافه وزن منجر شود.»برای این مطالعه، این تیم نمونه خون بیش از ۱۰ هزار زن و مرد در اروپا را بررسی کردند. بخش بزرگی از آنها ساکن لندن اما با اصل و نسب هندی بودند، که از نظر ژنتیکی در معرض خطر بالای چاقی و بیماری‌های متابولیکی قرار داشتند. این تیم تحقیقاتی در ۵۳۸۷ نمونه، ۲۰۷ جایگاه ژنی را که از لحاظ وراژنتیکی وابستگی شان به BMI تغییر کرده بود، شناسایی کردند.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100165 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse