مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت -اِلأَحَّد ٦ شعبان ١٤٣٩ - Sunday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  137   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/10/1395    
 
 
معاون سازمان ورزش و جوانان اردبیل:ورود بخش‌ خصوصی در امر سرمایه‌گذاری و توسعه ورزش ضروری است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: اعتبارات دولتی تخصیص داده شده، برطرف‌کننده نیازهای موجود در امر ورزش استان نیست و نیازمند ورود بخش خصوصی در حوزه ورزش و جوانان هستیم.

بهرام آقاخانی اظهار کرد: بعد از رأی موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی کشور به جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه، مواردی به ماده 7 قانون مالیات‌های مستقیم اضافه شد که در امر سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی در امر ورزش یاری خواهد کرد.

وی افزود: در این رأی‌گیری نمایندگان مجلس با 147 رأی موافق طرح مذکور را تصویب کردند و در این بند الحاقی مواردی در خصوص هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در خصوص هزینه‌گذاری اشخاص در امر ورزش و توجّه به موضوع سرمایه‌گذاران خصوصی ورزشی بیان شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: قانون جدیدی که در این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، در آینده بسیار نزدیک در امر توسعه ورزش و جذب بخش خصوصی بسیار مفید واقع خواهد شد و موانع موجود در امر جذب اسپانسر و توسعه ورزش را به شکل قابل توجهی از بین خواهد برد.

آقاخانی در مورد زمان عملیاتی‌شدن بخشودگی مالیاتی با سرمایه‌گذاری در امر ورزش گفت: با توجه به این که قانون مذکور در مجلس شورای اسلامی به تازگی مصوب شده است، تا تبدیل به آیین‌نامه و ابلاغ ریاست جمهوری اندکی زمان‌بر خواهد بود، ولی به نظر می‌رسد که از اوایل سال آینده، آیین نامه اجرایی ابلاغ شده و شاهد بخشودگی مالیاتی سرمایه‌گذاران در امر ورزش باشیم.

وی با معرفی وظایف معاونت توسعه منابع و پشتیبانی ورزش و جوانان یادآور شد: این معاونت در زمینه‌های امور مالی، امور اداری شامل صدور احکام آموزش و جذب، بحث مشارکت و جذب خیرین ورزش‌یار، موارد فنی ساخت و به‌سازی پروژه‌های عمرانی در حال خدمات‌رسانی به مردم و ورزش‌دوستان است.

آقاخانی بیان کرد: بخش‌های خصوصی و اشخاص می‌توانند به شکل دریافت وام از بانک‌هایی که توسط اداره ورزش و جوانان معرفی می‌شود، از بانک‌های معرفی شده وام‌هایی با سود بسیار پایین دریافت  کنند وبا این مبالغ در پروژه‌های عمرانی و ساخت سالن یا اماکن ورزشی مشارکت داشته باشند.

وی افزود: خیران ورزشکار می‌توانند به روش‌های مختلفی وارد میدان شوند و در خدمت به امر ورزش نقش بسیار مفیدی را با ساخت پروژه‌های عمرانی و اماکن ورزشی و کمک به ورزش همگانی ایفا کنند و با این اقدامات یاری‌گر مسؤولان ورزشی و فرهنگی کشور باشند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی ورزش و جوانان استان اردبیل عنوان کرد: استان اردبیل همواره جزو پیشروان افراد نیکوکار و خیران بوده است و از این‌رو که سلامت جامعه یکی از رکن‌های اصلی کشور را تشکیل می‌دهد و توسعه ورزش در راه افزایش نشاط اجتماعی و تندرستی حرف اول را می‌زند، امیدواریم در آینده شاهد سرمایه‌گذاری بیشتر نیکوکاران استان اردبیل در حوزه ورزش باشیم.

آقاخانی افزود: با ورود بخش خصوصی اداره ورزش و جوانان وارد بحث‌های نظارتی خواهد شد و تا زمانی که بخش خصوصی به شکل مناسب در امر ورزش وارد نشود، اعتبارات دولتی در بخش‌های عمرانی، تیم‌داری و هیأت‌های ورزشی پاسخگوی نیازهای فراوان موجود نخواهد بود.

وی اظهار کرد: باید اذعان کنیم که استان اردبیل در مقایسه با سایر استان‌های کشور مثل اصفهان یا شیراز، با خیران ورزشی کمتری مواجه است، برای مثال در اصفهان و شیراز نزدیک به 250 پروژه عمرانی ورزشی توسط خیران تکمیل وبه پایان رسیده و امیدواریم با حمایت خیران ورزشی در استان اردبیل نیز چنین اتفاقاتی را شاهد باشیم.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100149 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse