مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  409   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/10/1395    
 
 
17 دی؛ نشان هراس استکبار از قدرت و صلابت حجاب در ایران اسلامی

کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: حجاب نماد تعهد به آیین جاودان الهی حضرت محمد (ص)، و 17 دی نشان از هراس استکبار از قدرت و صلابت حجاب در ایران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حقی کارشناس فرهنگی بانوان طی مصاحبه ای به مناسبت ۱۷ دیماه روز کشف حجاب وعفاف گفت: اهمیت وضرورت حفظ و رعایت عفاف وحجاب،مساله ی است که در شرع مقدس اسلام،قرآن روایات موکدا به آن اشاره شده وچهار چوب های خاص آن مورد تبیین قرار گرفته است.

وی افزود: براساس اصل دوازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز دین رسمی درایران،دین اسلام است وهمچنین می توان گفت مساله عفاف وحجاب از اموری است که در سایر ادیان نیز مورد تاکید قرار گرفته است ولذا از این بابت است که آن را یک امر دینی،عقیدتی می دانیم.

حقی گفت: در واژه حجاب وعفت،در اصل معنای منع وامتناع،مشترکند وتفاوتی که بین منع وبازداری حجاب وعفت است تفاوت بین ظاهروباطن است یعنی منع وبازداری در عفت مربوط به باطن ودرون است چون عفت یک حالت درونی است ولی با توجه به این که تاثیر ظاهر بر باطن وتاثیر باطن بر ظاهر یکی از ویژگی های عمومی انسان است بنابراین بین حجاب وپوشش ظاهری وعفت وبازداری باطن انسان تاثیر وتاثر متقابل است.بدین ترتیب که هرچه حجاب وپوشش ظاهری بیشتر وبسته باشد این نوع حجاب در تقویت وپرورش روحیه باطنی ودرونی عفت تاثیر بیشتری دارد. وبالعکس هرچه عفت درونی وباطنی بیشتر باشد باعث حجاب وپوشش ظاهری بسته وبیشتر در مواجهه با نامحرم می‌شود.

دبیر کارگروه حجاب وعفاف گفت: حجاب نمادی ترین مصداق اسلامیت وعقیده مندی مردم مسلمان ومتعهد به آیین جاودان الهی حضرت محمد (ص) است و رعایت مولفه ها ی عفاف وحجاب دریک جامعه سبب می‌شود زنان ودختران در عرصه اجتماع ومحیط کار خود حضوری مثبت داشته ودر هر محیطی به سبب قدرت تفکر،علم وتخصصی که دارند،نقش آفرین باشند و این دقیقا اوج هراس استکبار از حجاب در جامعه است که در این میان زنان و دختران ایرانی باید با الگوگیری از حجاب و عفاف فاطمی و زینبی بیش از پیش دشمنان را در رسیدن به مقاصد شوم و پلیدشان مایوس کنند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 100129 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse